Дослідження: близько 25% фішингових сторінок існують всього кілька годин

Дослідження: близько 25% фішингових сторінок існують всього кілька годин

Експерти з компанії Kaspersky Lab проаналізували життєвий цикл 5307 фішингових сторінок та з’ясували, що третина з них (1784) перестала існувати вже протягом доби, причому багато яких — у перші години. Саме на самому початку життя підробленої сторінки зловмисники активно розповсюджують фішингові посилання — їм важливо зробити це до того, як шахрайський ресурс буде виявлено та занесено до спеціальних антифішингових баз.

Чверть усіх досліджуваних сторінок перестала працювати вже за 13 годин після початку моніторингу. Половина аналізованих ресурсів у результаті існувала трохи більше чотирьох днів. Тому фішери зацікавлені у поширенні посилань на підроблені сторінки одразу після їх створення.

Через короткий життєвий цикл фішингових сторінок зловмисники не встигають змінювати їх вміст, тому частіше створюють підроблені сторінки з нуля. Щоб уникнути захисних рішень, вони використовують ще один метод — створюють випадково згенеровані елементи коду, які не видно користувачам, але ускладнюють блокування шахрайських ресурсів захисними рішеннями протягом певного часу, відзначають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *