Експерти: ІТ-індустрія може забезпечити до 7 млрд доларів експортних надходжень у 2022 році

Експерти: ІТ-індустрія може забезпечити до 7 млрд доларів експортних надходжень у 2022 році

Українська ІТ-індустрія у 2022 році здатна вийти на показники минулого року та забезпечити понад 7 млрд доларів експортних надходжень. Щоб повторити результат 2021 року, необхідна тісна співпраця бізнесу та держави, прогнозована  процедура мобілізації та бронювання ІТ-спеціалістів, можливість тимчасового виїзду інженерів за кордон для збереження існуючих та залучення нових клієнтів. Про це в ході зустрічі з журналістами – IT Media Club – заявив Андрій Яворський, старший віце-президент зі стратегії та технологій GlobalLogic.

За даними Національного банку України, у першому кварталі 2022 року IT-індустрія забезпечила рекордні 2 млрд доларів експортних надходжень в умовах війни. За оптимістичного сценарію у 2022 році індустрія вийде на показники минулого року.

«IT-індустрія працює над збільшенням показника експортних надходжень в країну, однак результат залежатиме не лише від перебігу бойових дій та виконання інженерами своїх обов’язків. Індустрії необхідна зрозуміла взаємодія з державою. Якщо ситуація розвиватиметься оптимістично, у 2022 році ІТ-бізнес здатен принести близько $7 млрд», – зазначає Андрій Яворський.

Для того, щоб IT-сфера досягла у 2022 році ефективних результатів, важливо забезпечити виконання трьох ключових умов:

  1. Тісна співпраця бізнесу та держави. Централізовані та справедливі умови, що створюються в діалозі держави та бізнесу, дозволять індустрії ефективно працювати та поповнювати державний бюджет. 
  2. Прогнозована процедура мобілізації й бронювання інженерів. Адже найбільш ефективними інженери є на своїх місцях – вони створюють цифрові продукти для українських та іноземних клієнтів, воюють на кіберфронті, займаються системним волонтерством. Результатом будуть сплачені податки, успіхи у кіберспротиві, створення надважливих розробок у медицині чи телекомунікаціях, в чому українські інженери мають сильну експертизу.
  3. Можливість тимчасового виїзду спеціалістів за кордон для збереження та залучення нових клієнтів. Індустрія потребує офлайн-зустрічей з міжнародними замовниками. Крім цього, деякі клієнти потребують виконання проектних завдань на територіях, де не йдуть бойові дії. Інженери потребують виїзду за кордон, щоб продовжувати співпрацю з такими проєктами. Звісно, при цьому вони залишаються в юрисдикції України.

Враховуючи дані умови, у IT-індустрії є всі шанси вийти на рекордні показники експортних надходжень минулого року навіть попри воєнні дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *