Старі версії Android створюють загрозу онлайн-безпеці

Старі версії Android створюють загрозу онлайн-безпеці

До вересня 2022 року майже третина всіх смартфонів у світі на базі ОС Android працюватиме під управлінням застарілої, вже не такої захищеної операційної системи. Пристрої Android займають приблизно 70% ринку, багато з яких становлять загрозу безпеці, оскільки Google більше не підтримує їх.

Одна з проблем Android – фрагментація ОС. За останні 14 років Google випустив доволі багато версій Android. Тільки три останні версії продовжують отримувати підтримку. І в цьому немає нічого дивного, бо зазвичай компанії через деякий час припиняють супровід певних продуктів.

Google підтримує кожну нову версію ОС у середньому 3 роки, але щороку випускає нову версію. Зрозуміло, що багато людей продовжують використовувати свої пристрої протягом багатьох років, що є величезним ризиком для їхньої онлайн-безпеки.

Безпека як функція

Коли користувачі обирають новий телефон, вони зазвичай звертають увагу на розмір екрану, зручність використання, потужність процесора, якість зображення та багато інших характеристик. На жаль, термін підтримки системи безпеки рідко є вирішальним під час вибору пристрою.

З одного боку нічого страшного не відбувається, коли офіційна підтримка пристрою добігає кінця. Він, як і раніше, працює, і якщо користувач задоволений його продуктивністю, він продовжує ним користуватися. Звісно, що можна сказати, що поки пристрій виконує свою роботу, не варто вкладати гроші в новий для виконання тих самих завдань. Ось тут і виникає питання безпечності такого пристрою. Коли компанія припиняє підтримку пристрою, користувач може використовувати його, але якщо будь-яка вразливість виникає після цього моменту, компанія більше не виправляє її.

Зловмисники знають статистику

 Старі та непідтримувані пристрої є одними з найкращих друзів зловмисника. Особливо ті, яких виробники позбулися, чи забуті або проігноровані користувачами. Усі вони досі використовуються сьогодні. На відміну від iOS, простір ОС Android фрагментований. Ми все ще можемо знайти пристрої з версіями Android, які випущені 10 років тому, і вони навіть більш поширені, ніж ви можете собі уявити.

Фахівці компанії Bitdefender вивчили пристрої, де працює Bitdefender Mobile Security на Android. Для порівняння, останньою підтримуваною версією є Android 10, термін дії якої закінчиться у вересні 2022 року, коли Google анонсує Android 13.

Тому у вересні, коли підтримка Android 10 зникне, 35% Android-пристроїв залишаться без підтримки Google.

Важливо завжди враховувати термін підтримки будь-якого пристрою, купуючи новий. Крім того, слід перевірити, чи не працюють будь-які смарт-пристрої в будинку під керуванням операційних систем, які виробники більше не підтримують. Використання Bitdefender Mobile Security на старих пристроях – чудовий захист, але завжди рекомендується переходити на пристрій, який все ще отримує підтримку безпеки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *