Американські санкції стали драйвером різкого зростання китайських чіпмейкерів

Американські санкції стали драйвером різкого зростання китайських чіпмейкерів

Згідно зі звітом Bloomberg, в топ-20 світових чіп-мейкерів, які показали за останній рік найбільший приріст, увійшли 19 виробників з КНР. Хоча ще рік тому в першій двадцятці налічувалося лише 8 представників з Китаю. Крім того, якщо говорити про компанії, які збільшили свій бізнес на 20% та більше за останні 4 квартали, то серед них – тільки китайські компанії.

Слід зазначити, що в цей перелік входять як власне чіпмейкери, так і fabless-розробники мікросхем, і розробники програмного забезпечення для дизайну НВІС, і навіть створювачі обладнання для випуску напівпровідників.

Топ-8 виробників мікросхем по темпам зростання доходу за останні 4 квартали

Джерело: Bloomberg

Цікаво, що за думкою експертів Bloomberg такий прорив китайських компаній у напівпровідникової індустрії є наслідком американських санкцій, що було введено в останні роки у відношенні до великої частини виробників з КНР (Huawei, ZTE, Hikvision та інші). Оскільки китайські клієнти побоюються подальших заборон на комерційні угоди з традиційними лідерами галузі, які базуються в США, Європі, Південній Кореї, Тайвані та Японії, вони вимушені взаємодіяти виключно з локальними виробникам на всіх етапах поставок ІТ-продукції. 

Це не значить, що китайська продукція є найкращою в цьому сегменті, але величезний масштаб ринку КНР приводить до того, що позиції китайських виробників зростають і у світовому рейтингу. Обсяг глобального ринку напівпровідників Bloomberg оцінює 550 млрд дол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *