Intel закриває проект Optane – виявився збитковим

Intel закриває проект Optane – виявився збитковим

Днями менеджмент компанії Intel повідомив про плани закрити бізнес-напрямок, пов’язаний з розробкою та виробництвом SSD-накопичувачів Optane.

Як відомо, у продукції під брендом Optane використовується технології 3D XPoint – технологія енергонезалежної пам’яті, анонсована корпораціями Intel та Micron у липні 2015 року. Пристрої Intel, що виробляються за цією технологією, просуваються на ринку під брендом Optane, а компанія Micron, яка також розвивала цю технологію в партнерстві з Intel, продавала свої продукти під брендом QuantX.

Для запису інформації в осередках пам’яті 3D XPoint використовується зміна опору матеріалу. Технологія допускає реалізацію з кількома шарами комірок. Пристрої на базі пам’яті 3D XPoint призначені як для встановлення в роз’єм для оперативної пам’яті DDR4, так і PCI Express (NVM Express).

Перевагами технології Optane є висока зносостійкість, оскільки накопичувачі здатні витримати мільйони перезаписувань, та висока швидкість вибіркового доступу до даних.

Наразі лінійка Optane зараз складається із двох категорій продуктів. Optane Persistent Memory призначені для датацентрів, вони випускаються у форм-факторі стандартних модулів DIMM. Для серверів та швидкісних ПК призначені твердотільні диски на базі Optane, там вони виконують функцію високошвидкісного кешу для більш повільних стандартних SSD-накопичувачів на базі пам’яті NAND.

Та не дивлячись на технологічні переваги, проект виявився не дуже успішним. Ще у 2018 році Micron вийшла з цього проекту, а через через два роки продала свій завод по випуску мікросхем для Optane компанії Texas Instruments.

Хоча Intel вкладала чималі кошти у просування Optane і кілька відомих виробників серверів застосовували цей продукт в своїх системах, а Oracle навіть широко впровадив його у своїх системах Exadata, тим не менше, обсяги продажів Optane виявилися недостаньоми для окупності проекту. Більше того, за оцінками експертів, щорічні збитки Intel по проекту Optane становили до 1 млрд. дол.

Якщо Intel закриє проект Optane, то це буде означати, що компанія залишає ринок SSD-накопичувачів. Нагадаємо, що два роки тому вона продала південно-корейській корпорації SK hynix своє відділення флеш-пам’яті NAND разом з виробничими потужностями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *