Японські компанії припиняють виробництво компактних камер

Японські компанії припиняють виробництво компактних камер

Нещодавно останній з трьох основних виробників дзеркальних фотоапаратів – компанія Nikon – відмовився від випуску цифрових дзеркальних фотокамер. Але тепер, як повідомляє агенція Nikkei Asia, вендори припинили і виробництво компактних камер початкового рівня.

Взагалі такий процес стартував ще кілька років тому. Canon припинила оновлювати свою серію компактних фотоапаратів під маркою Ixy ще у 2017 р., Casio не випускає своєї серії Exilim з 2018-го, Sony анонсувала останній Cyber-shot у 2019-му. Також на початку року Fujifilm оголосила про припинення роботи над камерами сімейства FinePix.

І от нещодавно компанії Nikon та Panasonic, які були фактично останніми глобальними виробниками компактних цифрових камер із незмінними об’єктивами, оголосили про зупинку виготовлення бюджетних моделей таких апаратів. Замість того вендори сконцентруються на системних (також відомі під назвою бездзеркальні) камерах зі змінними об’єктивами.

Згідно статистики, з 2008 року, коли цифрові камери всіх видів були фактично на піку, по 2021 рік продаж компактних цифрових камер у світі впав на вражаючі 97% — до приблизно 3 млн одиниць. В умовах кардинального падіння попиту випуск таких пристроїв вже не є вигідним.Адже вбудовані камери сучасних смартфонів топового і середнього сегментів видають доволі високу якість фотографій за рахунок досконалих алгоритмів цифрової постобробки. І хоча оптичні характеристики об’єктивів у компактних камер завдяки фізичним розмірами значно кращі, ніж у смартфонів, якість знімків часто буває вище саме у смартфонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *