Активісти «полюють» на міжнародні фармкомпанії, які не пішли з росії

Активісти «полюють» на міжнародні фармкомпанії, які не пішли з росії

Громадська організація «Фармагейт» посилює інформаційний та репутаційний тиск на світових фармвиробників, щоб вони припинили спонсорувати війну, сплачуючи мільйони доларів до бюджету країни-агресора.

Після початку повномасштабного вторгнення вже понад тисячу міжнародних компаній повністю припинили або суттєво скоротили свою діяльність у росії, тим часом більшість фармацевтичних гігантів залишилася працювати у країні-агресорі, аргументуючи свою позицію гуманітарною необхідністю.

Дослідження, проведені фахівцями ГО «Фармагейт», доводять, що заяви про неможливість піти з рф через «необхідність забезпечувати росіян життєво важливими ліками» — це маніпуляції і перекручування, які не відповідають дійсності.

ГО «Фармагейт» досліджує роботу десятка міжнародних фармацевтичних компаній. Проаналізувавши діяльність навіть перших двох зі списку, можна дійти цілком однозначних висновків. Наприклад, серед усіх активних речовин чи комбінацій у складі лікарських засобів словенської групи компаній КРКА, що імпортуються в росію, лише 8 зі 105 (7,62 %) належать до «найнеобхідніших» (essential medicines) та водночас не виробляються у росії. Аналогічна ситуація з препаратами компанії Berlin-Chemie — там ця частка становить 10,71 %. При цьому кожна з активних речовин чи комбінацій у ліках КРКА та Berlin-Chemie може бути замінена на інші лікарські засоби з переліку найнеобхідніших, які виробляються в росії. Отже, фармацевтичні потужності росії дозволяють самостійно забезпечити населення критично важливими лікарськими засобами без необхідності імпорту продукції компаній КРКА та Berlin-Chemie.

«Міжнародні фармвиробники, з одного боку, висловлюють «глибоку стурбованість трагічною ситуацією в Україні, руйнуваннями та жертвами серед мирного населення, стражданнями всього українського народу», а з другого — надалі працюють у росії, сплачуючи до бюджету агресора мільйони доларів, які перетворюються на зброю, що вбиває українців», — наголошує засновник ГО «Фармагейт» Тарас Потічний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *