Україна та Румунія будуть співпрацювати у сфері кіберзахисту

Україна та Румунія будуть співпрацювати у сфері кіберзахисту

Держспецзв’язку та Національний Директорат з питань кібербезпеки Румунії підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері співробітництва з кіберзахисту. У відомстві вважають, що це серйозний крок задля зміцнення кіберстійкості нашої держави та партнерів, що передбачає:

  • обмін досвідом і найкращими практиками у сфері кіберзахисту;
  • обмін інформацією щодо кіберінцидентів, способів виявлення вразливостей та реагування на кіберзагрози;
  • співробітництво щодо нових досліджень у сфері кіберзахисту;
  • спільну участь у проєктах, спрямованих на підвищення та подальше зміцнення можливостей кіберзахисту державних та приватних інституцій, та багато іншого.

Ще один важливий компонент співпраці – навчання та підготовка фахівців із кіберзахисту. Зокрема, як зазначив заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора, цікаві підходи щодо емуляції кібератак на автоматизовані системи управління технологічними процесами. Адже це – один із напрямків роботи у тренінговому центрі Кіберцентру UA30.

«За останні пів року, від початку повномасштабного воєнного вторгнення росії, Україна набула величезного досвіду з відбиття кібератак – на сьогодні їх було більше тисячі. Готові ділитися своїм досвідом, а також навчатися у партнерів. Поглиблювати знання із кіберзахисту, навчатися – важливо і для наших співробітників, і для працівників, які відповідають за кібербезпеку в державних органах нашої країни; і для тих, хто працює на об’єктах критичної інфраструктури», – підкреслив голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *