Центр Дія.Бізнес відновив роботу у Бучі: чому це важливо

Центр Дія.Бізнес відновив роботу у Бучі: чому це важливо

29 вересня 2022 року центр Дія.Бізнес у Бучі відновив свою роботу. На початку повномасштабного вторгнення він був в окупації. Відкриття центру є потужним сигналом не лише для України, а й для всього світу — українці активно відновлюють екосистему постраждалих від окупації міст навіть під час війни.

Центр Дія.Бізнес у Бучі перезапустили за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та за підтримки компаній Visa й Caparol Ukraine.

Як все починалося

Офіційне відкриття центру відбулося в грудні 2021 року. Підприємці могли отримувати безоплатні консультації, навчатися та шукати інвесторів і партнерів.

За 2,5 місяці в центрі Дія.Бізнес у Бучі прийняли майже тисячу відвідувачів, отримали понад 665 звернень, провели 435 екскурсій та понад 50 первинних консультацій зі створеними road map для підприємців. Крім того, тут організували 31 івент із податкового, фінансового, маркетингового та бізнес-напрямів.

Після вторгнення росії в житловому кварталі Continent, де був розташований центр Дія.Бізнес, точилися важкі бої. Центр перебував в окупації та був пошкоджений. Так, бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив про статистику руйнувань міста в результаті війни росії проти України. Загальна кількість пошкоджених об’єктів – 2935, найбільш постраждалі вулиці – Вокзальна, Києво-Мироцька, Яблунська.

Так виглядав центр Дія.Бізнес після окупації

Тому в перші місяці війни центр Дія.Бізнес у Бучі працював в онлайн-форматі. Але після деокупації Бучи центр протягом кількох місяців відбудували і він тепер відновлює свою роботу.

Розширення та покращення

Важливо відзначити, що після відновлення центр розширив напрями діяльності. Тепер в перелік послуг входить підтримка місцевих підприємців, консультації з розвитку локального бізнесу, релокейт підприємств зі східних областей, психологічна підтримка жителів та освітні курси для підлітків. 

Михайло Федоров

«Український бізнес продовжує працювати навіть під час вторгнення, а водночас із ним і наша економіка. Зі свого боку ми маємо створювати всі умови, щоб українські підприємці мали змогу розвиватися і масштабуватися. Ще декілька місяців тому центр Дія.Бізнес був в окупації. Сьогодні він знову працює. У нас є велика ціль – побудувати країну підприємців, і Дія.Бізнес – важлива частина для її досягнення. Ми швидко відновлюємо пошкоджене, відбудовуємо зруйноване, щоб і надалі працювати, створювати нове та розвивати українське», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Валерія Іонан 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан наголосила, що відновлений центр Дія.Бізнес у Бучі є показником того, що бізнес в Україні продовжує працювати та відроджуватися. Робота над його відновленням була ініціювана ще в квітні. Наразі центр став хабом підтримки для релокованих підприємств із найгарячіших точок країни.

У своєму виступі голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба навів вражаючу статистику по Київській області: «В області – 27 тисяч зруйнованих будинків, 102 підприємства – також зруйновано». Крім того, він акцентував: «Головне, що ми втрачаємо людський потенціал – це найстрашніше. Тому те, що зробило Міністерство та вся команда – це має величезне значення для майбутнього».

Анна Страховська, керівниця центру Дія.Бізнес у Бучі впевнена, що діяльність центру матиме неабиякий вплив на розвиток малого та середнього бізнесу: «Після окупації нашого міста змінився і вектор роботи центру. Сьогодні це допомога у відновленні місцевого макро-, малого та середнього бізнесу й проведення консультацій щодо виходу на нові ринки. Особливу увагу приділяємо релокейту підприємств із гарячих точок, а також освіті та підтримці місцевих жителів. Приємно усвідомлювати, що Буча вже відновлюється після всього пережитого». 

Про стратегічне партнерство

Відновлення центру відбулося не без участі партнерів. Дуже сильно в цьому допомогли дві компанії – компанія Visa, що оперує відповідною платіжною системою, та роздрібна мережа Caparol Ukraine. За словами Світлани Чирви, віце-президентки та регіональної менеджерки Visa в Україні та Молдові, Visa вже три роки є стратегічним партнером Мінцифри і підтримує розвиток мережі Дія.Бізнес у різних регіонах України. Відкриття відновленого центру в Бучі є особливо символічним, оскільки свідчить про незламність і сміливість підприємців та державних інституцій.

«Visa системно сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, фокусуючись на його діджиталізації та доступі до безготівкових платежів, розвитку експортного потенціалу, а також підтримці жіночого підприємництва. Я щиро вірю, що Дія.Бізнес у Бучі стане точкою тяжіння, відновлення і зростання місцевих громад та підприємців».

Як відзначає Андрій Король, комерційний директор Caparol Ukraine, одного з партнерів Дія.Бізнес у Бучі: «Виклики, з якими стикнулася Україна, наше суспільство та бізнес-спільнота у зв’язку з військовою агресією, вимагають рішучих, швидких та спільних дій. Як член ГД ООН в Україні Caparol Ukraine завжди підтримував розвиток значущих проєктів. Саме тому 2021 року ми долучилися до відкриття центру Дія.Бізнес у Бучі, який допомагає підприємцям та сприяє розвитку підприємницького духу в молоді. З початку війни приміщення центру було пошкоджено, і наша компанія не могла залишитись осторонь від цих проблем та долучилася до відновлення. Ми впевнені, що кожний бізнес, роблячи кроки в підтримці постраждалих громад, робить свій внесок у нашу спільну перемогу». 

Девіз Центр Дія.Бізнес

Також слово взяла Клое Алліо, керівник відділу економічних питань та енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні. Вона зазначила, що підтримка розвитку приватного сектора та підприємництва є одним із важливих пріоритетів співпраці Європейського Союза з Україною, особливо сьогодні, коли бізнесу треба адаптуватися і продовжувати працювати в надзвичайно важких умовах воєнного стану.

«Ми працюємо, щоб зробити доступ до фінансування більш легким. Центри Дія,Бізнес є дуже хорошим прикладом інтегрованого підходу до надання бізнес-послуг та поєднують навчання підприємництву, побудові навичок та встановлення контактів між бізнесів. Ми будемо працювати разом, ми будемо допомагати українським бізнесам оговтуватися від війни, відновитися і подолати виклики, які ми маємо на сьогодні якомога швидше», – зазначила вона.

Нагадаємо, що Центр Дія.Бізнес у Бучі розташований за адресою: провулок Олекси Тихого, 4, офіс 230. Він працює в будні дні з 9:00 до 18:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *