IDC: ринок ПК-моніторів кардинально просів

IDC: ринок ПК-моніторів кардинально просів

Експерти з аналітичної компанії IDC оприлюднили звіт по глобальному ринку ПК-моніторів за 4-й квартал 2022 р. та весь минулий рік.

Ринок комп’ютерних моніторів скоротився в останньому кварталі минулого року на 18,3% у річному вираженні, це призвело до падіння обсягу ринку в штуках за повний 2022 р. на 5,9%, а у 4-му кварталі – на 16,2%. Експерти пояснюють це тим, що ринок моніторів тісно пов’язаний із ринком ПК, який також просів в цьому році.

У 4-му кв. 2022 у світі було відвантажено трохи більше 30,5 млн моніторів, і це найнижчий результат 4-го кварталу за останні 14 років. Власне саме в 2008 році IDC почала спостерігати за даним ринком.

На початку пандемії попит на монітори та ПК сильно вирос, що було пов’язано з переходом на дистанційну роботу, але потім продажі стали знижуватися. Закупівлі комерційних моніторів також стали зменшуватися у другому півріччі 2022 р. через погіршення економічної ситуації.

Серед топ-5 постачальників компанія Dell утримала перше місце і навіть покращила показники у 4-му кварталі 2022 року. Всі інші виробники продемонстрували невеликий спад.

Топ-5 виробників ПК-моніторів на глобальному ринку (в шт.)

Джерело: IDC, 2023

В IDC вважають, що через великі складські запаси і слабкий попит у 2023 р. відвантаження знизяться ще на 10%. Але у 2024 р. прогнозується невелике відновлення, в наступні роки очікується подальша стабілізація даного ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *