У Полтаві ліквідували проксі-центр, що дозволяв приховати ІР-адреси спецслужб рф

У Полтаві ліквідували проксі-центр, що дозволяв приховати ІР-адреси спецслужб рф

Кіберфахівці Служби безпеки спільно з БЕБ заблокували у Полтаві потужний проксі-центр, який агресор використовував для підривної діяльності проти України.

У результаті комплексних заходів затримано організаторів незаконної діяльності. Ними виявились двоє мешканців Полтавської та Харківської областей. Ділки налагодили підпільний проксі-центр, який працював як VPN-сервіс. Він дозволяв абонентам з будь-якої країни видавати себе за користувачів українського мобільного Інтернету.

Вартість такої «підписки» становила майже 2,5 тис. грн на місяць. За оперативною інформацією, фігуранти щодня отримували сотні «замовлень», а гроші одержували через заборонені платіжні системи.

Серед «постійних» клієнтів були громадяни рф, які через послуги проксі-центру намагалися приховати власні ІР-адреси для доступу до популярних соцмереж. При цьому сервери ворожого «осередку» знаходились на території країни-агресора. Це дозволяло російським спецслужбам отримувати віддалений доступ до українського інтернет-простору, а також поширювати кремлівські наративи та фейкову інформацію про ситуацію на фронті нібито від імені українських громадян.

Під час обшуків за місцями перебування зловмисників виявлено:

  • спеціальний апаратний комплекс;
  • 120 тис. дол. та пів кілограма золота;
  • мобільні телефони та чорнові записи із доказами незаконної діяльності.

Наразі організатору проксі-центру повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *