За допомогою фішингу злочинці привласнили близько 6 млн грн

За допомогою фішингу злочинці привласнили близько 6 млн грн

Зловмисники створювали та розсилали фішингові посилання під виглядом оформлення соціальних виплат. У такий спосіб вони отримали доступ до рахунків понад 1500 осіб і надалі привласнили їхні гроші. Фігурантів затримано, їм повідомлено про підозру. 

Четверо мешканців Кривого Рогу переїхали на Львівщину та залучили ще чотирьох товаришів для реалізації злочинної схеми. Вони розсилали фішингові посилання через соціальні мережі та месенджери під приводом оформлення грошової допомоги від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій. Інтерфейс шахрайських сайтів був подібним до офіційних урядових ресурсів і сайтів банківських установ. 

Коли люди переходили за отриманим посиланням,  зловмисники отримували дані банківських карток громадян і  входили до облікових записів онлайн-банкінгу. Надалі фігуранти замінювали фінансові номери телефонів на підконтрольні. 

З рахунків потерпілих зловмисники розраховувалися на автозаправках, а також знімали готівку.  За попередніми даними, учасники угруповання отримали доступ до онлайн-банкінгу близько 1500 осіб. Загальна сума збитків становить 6 мільйонів гривень. 

Протиправну діяльність вісьмох чоловіків викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам Львівщини спільно зі слідчим відділом Львівського районного управління поліції №2  обласного главку у співпраці з працівниками служб безпеки ПриватБанку.

В оселях та в автівках зловмисників працівники поліції провели обшуки. Вилучено чотири десятки мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, банківські картки та SIM-картки, що використовувалися у протиправній діяльності.

Чоловіків затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 

Слідчі оголосили фігурантам підозри у вчинені шахрайства, створені та участі у злочинній організації – ч. 4 ст. 190, ч. 1, 2 ст. 255.  Також трьом учасникам групи оголошено підозри за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж – ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України. Шістьом зловмисникам обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави, ще двом їхнім спільникам – тримання під вартою з правом внесення застави. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *