В групі VEON стурбовані заявами через арешт в Україні частки корпоративних прав Київстару

В групі VEON стурбовані заявами через арешт в Україні частки корпоративних прав Київстару

У ці дні в Києві перебувають керівники міжнародної телеком-групи VEON (компанія в лістингу Nasdaq- і Euronext Amsterdam), яка є 100% власником найбільшого українського телеком оператора Київстар.

Під час зустрічі з колективом Київстару керівництво VEON висловило занепокоєння через інформацію про арешт в Україні частки корпоративних прав дочірньої компанії. Так, 06 жовтня 2023 року на сайтах ряду урядових відомств була опублікована інформація про «арешт 100% корпоративних прав Київстару», з посиланням на рішення суду, яке ні VEON, ні Київстар досі не отримали.  Згодом ця інформація була визнана помилковою, і було повідомлено, що пакет арештованих корпоративних прав зменшено до 47,8%. Таке рішення винесене з метою унеможливити доступ російських до активів компанії російських підсанкційних осіб, які є власниками акцій одного з міноритарних акціонерів VEON (компанія LetterOne).

Між тим, як повідомив Каан Терзіоглу, головний виконавчий директор групи VEON, зазначені підсанкційні особи мають «нульовий» вплив на VEON і Київстар. Ще на початку повномасштабного вторгненні росії вони були усунені від будь-якого доступу до активів чи механізмів управління компанією.

За словами Терзіоглу, американські інвеcтори VEON звернулись до сенаторів США через арешт корпоративних прав Київстару. Інвестори вважають такі дії негативним сигналом, з урахуванням величезної підтримки, яку надають американські платники податків Україні в її опорі російській військовій агресії. Інвестори VEON з Великобританії та країн ЄС також розділяють це занепокоєння та направили листи представникам своїх урядів з проханням прояснити ситуацію.

Як коментує президент Київстару Олександр Комаров, «візит делегації VEON в Україну – логічний крок після повного і безповоротного виходу з росії.  Для компанії це свідчення, що інвестиційні зусилля наших акціонерів будуть ще більше сфокусовані на Україні».VEON є материнською компанією і єдиним власником «Київстар», найбільшого оператора телекомунікацій в Україні, який обслуговує понад 24 мільйони абонентів мобільного зв`язку і 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». VEON входить до списку Nasdaq- і Euronext Amsterdam, з глобальною базою інвесторів, яка включає фізичних осіб і установи США, ЄС і Великобританії, і не має контрольного або мажоритарного акціонера. VEON нещодавно відреагувала на чутки щодо власності Київстар заявою, стверджуючи, що є єдиним і законним власником Київстару і має намір використовувати всі доступні шляхи для збереження своїх прав власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *