Зв’язок 4G LTE: тепер прямо з космосу

Зв’язок 4G LTE: тепер прямо з космосу

Під час останнього запуску супутників SpaceX вивела на орбіту першу партію сателітів Starlink, призначених для прямого підключення до стандартних смартфонів. Це стало можливим після отримання тимчасової експериментальної ліцензії на початок тестування можливостей у Сполучених Штатах.

Шість із 21 супутника Starlink, які знаходилися на ракетоносії Falcon 9, несуть обладнання, що здатне забезпечити пряме підключення до більшості пристроїв 4G LTE, коли вони знаходяться в радіусі дії. Принамні так заявляють в SpaceX. Компанія планує розпочати надсилання текстових повідомлень із космосу цього року у партнерстві з операторами стільникового зв’язку, а передача комбінації голосу та даних з’явиться у 2025 році, хоча компанії все ще потрібен дозвіл регуляторів, щоб надавати такі послуги комерційно. Під час початкових тестів безпосередньо на смартфоні використовуватиметься частотний спектр від мобільного партнера SpaceX у США − оператора T-Mobile. SpaceX також планує співпрацювати з мобільними операторами в Австралії, Канаді, Чилі, Японії, Новій Зеландії та Швейцарії.

Тим часом стартапи AST SpaceMobile та Lynk Global наближаються до угоди зі збору коштів для виводу на орбіту своїх спеціалізованих груп супутників, що надають зв’язок безпосередньо на пристрої. Кілька днів тому компанія AST SpaceMobile заявила, що цього місяця планує отримати кошти від «кількох сторін» перед запуском своїх перших п’яти комерційних супутників на Falcon 9. Lynk Global, яка зараз надає сервіс текстових повідомлень та аналогічні з низькою пропускною здатністю для телефонів за межами стільникових мереж у деяких частинах Соломонових Островів, Островів Кука та Палау, планує залучити кошти шляхом злиття з підставною компанією, якою керує колишній професійний бейсболіст Алекс Родрігез.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *