Прощання з мрією: розробник авіатаксі оголосив про банкрутство
Німецький стартап Lilium, який був одним з фаворитів зароджуваної індустрії електричних літаків і зібрав понад один мільярд доларів перед виходом на біржу, припинив свою діяльність. Після кількох невдалих спроб отримати фінансування і вийти зі стану неплатоспроможності компанія звільнила близько тисячі робітників.
Співзасновник і генеральний директор Lilium Патрік Натен підтвердив у соцмережі LinkedIn, що компанія, яка була заснована 10 років тому, припинила свою діяльність. Звільнення охоплюють більшу частину робочої сили компанії і відбуваються через кілька днів після того, як до того було звільнено близько 200 працівників, згідно з поданою 16 грудня заявою до регуляторних органів.
Нагадаємо, що стартап Lilium прославився у 2019 році, коли представив нове «літаюче таксі» з вертикальним взльотам та посадкою. Вже через шість років розробка мала стати основою для авіаперевезень на вимогу.
П’ятимісний літак з електричним реактивним двигуном розрахований на відстань до 300 км, що на максимальній швидкості займає годину. Саме ця версія, з місцем для пілота і чотирьох пасажирів, повинна була стати шаблоном для серійної моделі Lilium. За умови достатньої економії від масштабу, компанія Lilium вважає, що вартість проїзду становитиме близько 70 доларів на людину за переліт між містами, наприклад, з аеропорту Кеннеді до Манхеттена. За словами представників компанії, відносно проста конструкція, окрім 36 електричних реактивних двигунів, необхідних для вертикального зльоту і посадки, робить його більш безпечним і доступним, ніж інші літаки. Притому коли літак піднявся в повітря, потужність, необхідна для польоту по марршруту, лише трохи більша, ніж у електромобіля. Конструкція з фіксованим крилом забезпечує більшу дальність польоту, ніж у конкурентів з безпілотними літаками, які споживають набагато більше енергії, щоб утримуватися в повітрі.