В Microsoft назвали 6 трендів 2025 року в області ШІ
Очікується, що у 2025 році агенти на основі штучного інтелекту зроблять революцію в галузях, на робочих місцях і в повсякденному житті. Виходячи за рамки простого підвищення продуктивності, ці агенти виконуватимуть завдання автономно, оптимізуватимуть робочі процеси та надаватимуть людям можливість зосередитися на більш важливих діях.
Ґрунтуючись на інноваціях 2024 року, коли такі інструменти, як Microsoft Copilot, легко інтегрувалися в повсякденні завдання, ШІ готовий до наступного великого стрибка. Використання генеративного штучного інтелекту підскочило з 55% у 2023 році до 75% у 2024 році, при цьому організації досягають прибутковості в розмірі 3,70 долара на кожен вкладений долар. Очікується, що до 2030 року ШІ принесе 2,7 трильйона доларів у ВВП Європи, оскільки впровадження прискорюється, а компанії розкривають цінність вже за 13 місяців.
Імпульс трансформації штучного інтелекту лише зростатиме, оскільки організації використовують його, щоб переосмислити свою діяльність і отримати більшу цінність. Персоналізовані Copilots допомагають користувачам обробляти величезні обсяги інформації на роботі, і швидкі темпи інновацій Microsoft відображають цю еволюцію – лише у 2024 році було представлено понад 700 оновлень та 150 нових функцій в Copilot .
«Штучний інтелект продовжує розвиватися, і 2025 рік стане роком новаторської трансформації, – сказав Леонід Полупан, директор Microsoft в Україні та країнах Балтії. – Агенти на основі ШІ з покращеними можливостями пам’яті, міркувань і мультимодальних можливостей революціонізують процеси в різних галузях, дозволяючи людям взаємодіяти з технологіями розумніше та ефективніше. Критично важливо проводити публічні дискусії щодо визначення меж автономії агентів та збереження людського нагляду, забезпечення відповідальності, інклюзивності та впливу цих досягнень».
Шість ключових трендів у сфері штучного інтелекту на 2025 рік
А. Моделі штучного інтелекту стануть більш функціональними та корисними
Моделі штучного інтелекту будуть швидшими, ефективнішими та адаптованими до конкретних потреб. Ці передові моделі вирішуватимуть складні проблеми в науці, юриспруденції та охороні здоров’я, пропонуючи інструменти для порівняння контрактів, генерації коду та виконання робочих задач. Зосередженість Microsoft на синтетичних і високоякісних даних сприятиме цій продуктивності.
Б. Агенти зі штучним інтелектом переосмислять роботу
Агенти зі штучним інтелектом трансформують робочі місця, автономно виконуючи повторювані та складні завдання, від усунення несправностей в ІТ до оптимізації робочого процесу. Такі інструменти, як Copilot Studio, дозволять як розробникам, так і нетехнічним користувачам створювати агентів, покращуючи співпрацю та ефективність на роботі.
В. Повсякденні компаньйони зі штучним інтелектом
Повсякденні компаньйони, такі як Microsoft Copilot, зроблять повсякденне життя ефективнішим, розставляючи пріоритети завдань, узагальнюючи новини та пропонуючи візуальну допомогу. Такі функції, як Copilot Vision, допоможуть зрозуміти та проаналізувати контент, який користувачі бачать в Інтернеті, підвищуючи продуктивність та залученість користувачів.
Г. Сталий розвиток штучного інтелекту
Microsoft просуває «зелений» штучний інтелект, будуючи центри обробки даних, які не використовують воду для охолодження та працюють на безвуглецевих джерелах енергії, таких як вітрова, геотермальна, ядерна та сонячна енергія. До 2030 року Microsoft прагне стати компанією з негативним викидом вуглецю, позитивним рівнем води та безвідходним виробництвом.
Д. Кастомізований та відповідальний ШІ
Організації матимуть більший контроль над ШІ-програмами за допомогою інструментів для налаштування фільтрів, операцій із контентом та захисту. Корпорація Microsoft покращує тестування, щоб усувати такі ризики, як неточності ШІ, водночас надаючи компаніям можливість відповідально використовувати штучний інтелект.
Е. Наукові прориви на основі ШІ
Штучний інтелект є рушійною силою трансформаційних досягнень у науці, сталому розвитку та охороні здоров’я. Від прогнозування погоди до створення ліків – інструменти ШІ прискорюють дослідження та інновації. Очікується, що у 2025 році штучний інтелект значно підвищить продуктивність у вирішенні таких проблем, як зміна клімату та громадське здоров’я.
Нова ера синергії між моделями штучного інтелекту та агентами
У 2025 році взаємозв’язок між тим, як навчаються ШІ-моделі, і тим, як вони розширюють можливості інтелектуальних агентів, ставатиме все більш синергетичним. Окремі особи та організації отримають можливість вибирати або розробляти моделі штучного інтелекту, адаптовані до їхніх конкретних потреб, відкриваючи ширші можливості для інновацій та впливу.
Корпорація Microsoft сприяє прогресу завдяки постійним інвестиціям у дослідження штучного інтелекту, включаючи розробку малої моделі мови Phi-3 та вдосконалення інфраструктури Azure AI.