Другий міжнародний форум з кіберстійкості (KICRF) зібрав в Києві понад 1000 учасників

Другий міжнародний форум з кіберстійкості (KICRF) зібрав в Києві понад 1000 учасників

Київський міжнародний форум кіберстійкості (Kyiv International Cyber Resilience Forum − KICRF), що проходив 11-12 березня 2025 року в Києві, зібрав понад 1000 учасників. Серед них − локальні та глобальні лідери у сфері кібербезпеки, кібердипломати від уряду, бізнесу, промисловості, аналітичних центрів, а також інвестори, експерти та ЗМІ. Загалом в конференції прийняли участь 101 спікер з 15 країн світу: Естонії, Латвії, Франції, США, Польщі, Великобританії, Австралії, Канади, Іспанії, Данії, Болгарії, Швейцарії, Чехії та Японії.

Форум відкрив Олександр Литвиненко, Секретар Ради національної безпеки і оборони України. В своєму виступі він акцентував, що сучасні інформаційні та кібертехнології не лише відкривають безмежні можливості, але й створюють складні виклики та загрози. Особливо актуально це в умовах повномасштабної війни.

Це було підкреслено і у вступному відеоролику «Що в нашому коді?» на початку конференції: «Україна сьогодні є провідним форпостом кібербезпеки. Україна стоїть як фортеця глобальної кіберстійкості. Україна − брандмауер вільного світу».

Протягом двох інтенсивних днів десятки кіберпрофесіоналів ділилися унікальним досвідом щодо кібероперацій у військових конфліктах, гібридних загроз, інновацій та рішень для кіберстійкості, ризиків та переваг нових технологій та партнерств під час війни.

Українські експерти з кібербезпеки розказали про свій досвід ведення кібервійни, адже Україна вже багато років перебуває під прицілом армії кіберзловмисників та є світовим центром кіберстійкості. Серед спікерів заходу були провідні українські та міжнародні урядовці, так, окрім Олександра Литвиненка, на сцені виступили Олександр Потій, Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України; Мацей Стадеєк, Директор з питань політики безпеки та оборони ЄС, Європейської служби зовнішньої діяльності; Юхан Лепассаар, виконавчий директор Агентства Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA); Володимир Карастельов, т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ; Лука Тальяретті, виконавчий директор Європейського центру компетенції з кібербезпеки (ECCC); Март Нурма, директор Центру передового досвіду НАТО з питань спільного кіберзахисту (CCDCOE).

Також було чимало доповідей від провідних світових вендорів: Google, Fortinet, CrowdStrike, Cloudflare, ESET, Thales, CISCO. Окрім того, в події прийняли участь відомі гравці українського ринку інфобезпеки: Cyber Unit Technologies, UnderDefense, ISSP, GigaCloud, iIT Distribution, CyberLab, Hideeze, Molfar, Amonsul, Osavul.

Слід зазначити, що під час Київського міжнародного форуму з кіберстійкості відбулися два унікальні паралельні заходи: конкурс Capture the Flag Competition кібербезпеки (CTF) та захід DOT-Chain Bug Bash. CTF – це дводенне змагання з кібербезпеки (CTF) із завданнями для фахівців з кібербезпеки державного та приватного секторів, спрямованому на підвищення їхньої кваліфікації та відточування професійних навичок. В ньому взяли участь 12 команд, які налічували понад 60 учасників. Перше місце в цьому конкурсі зайняла Державна прикордонна служба України (команда dotXYZ), друге − кіберполіція (команда Cybercops), третє − Збройні сили України (команда mav3rik).

DOT-Chain Bug Bash − також дводенний захід, під час якого команди «етичних хакерів» шукали вразливості у вебресурсах Державного підприємства «Державний логістичний оператор». Переможцем стала ІТ-експертка з нікнеймом Alona, вона отримала винагороду 500 тисяч грн за знайдені критичні вразливості. Експерти, що зайняли друге (Whit3_L1ght) та третє (nigel) місця, отримали по 50+ тис грн.

Місія KICRF як щорічного заходу полягає у створенні довготривалих партнерств та коаліцій між демократичними державами-однодумцями, просуванні інновацій у сфері кібербезпеки та зміцненні обороноздатності державного та приватного секторів.

Форум підтвердив, що є міжнародною платформою для змістовних дискусій, обміну досвідом та спільної роботи над стратегіями, які формують майбутнє кіберстійкості. Як зазначив Олександр Литвиненко, Секретар Ради національної безпеки і оборони України: «Кіберпростір за своєю суттю є міжнародним. І забезпечення надійної безпеки в ньому неможливе без міжнародної співпраці та партнерства».

Танель Сепп, Посол з особливих доручень з питань кібердипломатії Департаменту цифрової та кібердипломатії Міністерства закордонних справ Естонії, прокоментував: «Київський міжнародний форум з кіберстійкості швидко стає ключовою платформою для вивчення чудового досвіду та героїчної стійкості України у сфері кібербезпеки. Також надихає зростаюча увага до Талліннського механізму, що підкреслює його важливість у зміцненні міжнародного кіберспівробітництва. Міністерство закордонних справ Естонії пишається тим, що приєдналося до числа спонсорів, зміцнюючи нашу відданість підтримці зусиль України у сфері кібербезпеки».

Єгор Аушев, генеральний директор та співзасновник компанії з кібербезпеки Cyber Unit Technologies, керуючий партнер Київського міжнародного форуму з кіберстійкості, директор та співзасновник Інституту досліджень кібернетичних війн, підкреслив: «Організація Форуму в умовах нинішньої турбулентності − це серйозний виклик і велика відповідальність. Але кожне таке випробування робить нас сильнішими. Ми розпочали KICRF минулого року завдяки злагодженій роботі професійної команди. Сьогодні він набуває все більшої уваги та популярності у всьому світі, про що свідчить зростаюча кількість гостей та десятки іноземних спікерів високого рівня».

Нагадаємо, що KICRF був ініційований у 2023 році Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України. До KICRF приєдналися Служба безпеки України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерство оборони України, Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство закордонних справ. Організаційну підтримку та управління Форумом здійснюють Інститут дослідження кібернетичних війн (ICWR) та компанія Cyber Unit Technologies.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *