КПІ ім. Ігоря Сікорського та «Хуавей Україна» розширили програму співпраці

Компанія «Хуавей Україна» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», що є багаторічними партнерами, підписали новий Меморандум про взаєморозуміння і співпрацю
Метою такої співпраці одного з провідних технічних університетів України та світового технологічного гіганта є підвищення впливу інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на людський капітал, розвиток навичок талантів в Україні для України, відновлення економіки і суспільства за допомогою ІКТ. У межах нового Меморандуму про взаєморозуміння з розширення та зміцнення двостороннього співробітництва «Хуавей Україна» підтримуватиме КПІ ім. Ігоря Сікорського у впровадженні ІКТ в освіті і науці. Сторони планують реалізацію спільних освітніх програм у сфері ІКТ для професій, які за прогнозами, будуть затребувані у майбутньому, зокрема плануються стажування, стипендіальні програми, підтримка випускників у працевлаштуванні, підтримка участі талановитих здобувачів вищої освіти у вітчизняних та міжнародних конкурсах і змаганнях.
Окремим напрямом співпраці, який буде корисним для розвитку цифрової економіки всієї держави, стане спільна ініціатива КПІ ім. Ігоря Сікорського та «Хуавей Україна» з розробки стандарту використання технічних термінів та укладання словника з інформаційно-комунікаційних технологій (зокрема йдеться про такі напрями як розумні міста, великі обсяги даних, штучний інтелект, сучасні телекомунікації, мобільні застосунки, цифрові рішення у сфері енергетики, кібербезпека, хмарні обчислення, віртуальна реальність, доповнена реальність, друк 3D та інше). В рамках проєкту розпочнеться публічний діалог і будуть залучені фахові асоціації, провідні гравці та експерти галузі. Першим кроком у цьому напрямі став проєкт перекладу українською мовою курсів ІКТ Академії Huawei силами радіотехнічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Співпраця КПІ та Хуавей розпочалася у вересні 2016 року підписанням першого Меморандуму про взаєморозуміння. У липні 2020 року КПІ долучився до Академії ІКТ Huawei, надавши здобувачам вищої освіти доступ до практичної підготовки з дисциплін ІКТ та можливостей сертифікації від компанії світового рівня. Упродовж 2022-2023 років модернізовано лабораторію Датаком КПІ, яка забезпечує майбутніх інженерів найсучаснішими технологіями. У 2023 році реалізовано проєкт оновлення 30% мережевого кластеру Wi-Fi в університетських навчальних приміщеннях та гуртожитках на основі технології Wi-Fi 6, що забезпечило стабільний доступ до освітніх ресурсів по всьому університету. У 2024 році відкрито дві нові лабораторії на радіотехнічному факультеті — Huawei Digital Power Laboratory та Huawei Microwave Laboratory. Ці лабораторії вже відіграють значну роль в енергетичній стабільності, дослідженнях та технологічному розвитку університету. За час співпраці до ІКТ Академії Huawei долучилося понад 300 студентів КПІ ім. Ігоря Сікорського, а п’ятеро викладачів університету отримали професійну сертифікацію рівня HCAI.