Що станеться, якщо програмування з ШІ буде вдосконалюватися і далі?

Що станеться, якщо програмування з ШІ буде вдосконалюватися і далі?

Експерти з Fast Company вважають, що першим «застосунком-вбивцею» в галузі генеративного ШІ є кодування. Такі інструменти, як Cursor і Windsurf, тепер можуть завершувати програмні проекти з мінімальним контролем з боку людей-програмістів. За деякими оцінками, на кодування сьогодні припадає половина всіх випадків використання великих мовних моделей (LLM). Опитування GitHub за 2024 рік показало, що понад 97% розробників використовували інструменти кодування ШІ на роботі, а від 30% до 40% організацій активно заохочують їх впровадження. Та навіть генеральний директор Microsoft Сатья Наделла нещодавно заявив, що ШІ наразі пише до 30% коду компанії. Генеральний директор Google Сундар Пічаї також зазначив, що понад 30% нового коду в Google створюється за допомогою ШІ.

Нагадаємо, що Cursor та Windsurf — це AI-асистенти для програмування, які інтегруються у середовище розробки (IDE) і допомагають писати код швидше та ефективніше. Cursor — це розширена версія Visual Studio Code, яка використовує штучний інтелект для автодоповнення, генерації коду та навіть редагування існуючих файлів. Він добре підходить для індивідуальних розробників та невеликих команд.

Windsurf — це AI-IDE, розроблена компанією Codeium. Вона має функцію Supercomplete, яка аналізує контекст коду та пропонує розумні доповнення. Windsurf більше орієнтований на корпоративних користувачів та команди, які працюють у регульованих галузях. Обидва інструменти допомагають програмістам писати код швидше, зменшують кількість помилок та автоматизують рутинні завдання.

Стрімке зростання оцінок стартапів, що займаються кодуванням ШІ, підкреслює цей тренд. Anysphere’s Cursor нещодавно залучив 900 млн дол при загальній оцінці в 9 млрд дол, притому що на початку цього року його оцінювали в з 2,5 млрд дол. Тим часом OpenAI придбала Windsurf (раніше Codeium) за 3 млрд дол. І всі ці інструменти швидко вдосконалюються.

Директор по продуктам OpenAI Кевін Вайль (Kevin Weil) пояснив в недавньому інтерв’ю, що сьогодні найкраща модель OpenAI, o3, посідає 175 місце серед найкращих конкурентоспроможних кодерів у світі за цим же тестом. Стрімкий стрибок у продуктивності свідчить про те, що незабаром асистент кодування зі штучним інтелектом може посісти перше місце. Після цього моменту комп’ютери будуть завжди кращими за людей у написанні коду, вважає він.

Науковий співробітник Google DeepMind Микола Савінов у недавньому інтерв’ю заявив, що інструменти для програмування на основі штучного інтелекту скоро підтримуватимуть контекстні вікна обсягом 10 мільйонів токенів — а згодом і 100 мільйонів. Завдяки такій пам’яті AI-засіб зможе засвоювати величезні обсяги людських інструкцій і навіть аналізувати весь існуючий код компанії, щоб визначити, як створювати та оптимізувати нові системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *