Intel має намір придбати Tower Semiconductor?

Intel має намір придбати Tower Semiconductor?

У ЗМІ повідомляють, що корпорація Intel близька до покупки ізраїльської компанії Tower Semiconductor. Вартість угоди складе приблизно 6 млрд дол, причому угода може бути оприлюднена вже цього тижня.

Потенційне придбання зміцнить присутність Intel на ринку, де домінує тайванська TSMC, найбільший у світі контрактний виробник мікросхем. Нагадаємо, що світова економіка сьогодні відчуває значний дефіцит напівпровідників, через це страждає виробництво фактично всіх високотехнологічних товарів: від смартфонів до автомобілів.

Tower Semiconductor спеціалізується на випуску мікросхем для автомобільної, мобільної, медичної та аерокосмічної промисловості. Її ринкова капіталізація становить 3,6 млрд дол. Після появи інформації про угоду її акції на біржі США зросли на 53%. Акції Intel збільшилися в ціні лише на 0,4%.

Раніше Intel планувала купити компанію GlobalFoundries (GFS.O) приблизно за 30 млрд дол, проте угода не відбулася.

Наприкінці минулого року Intel повідомив, що вкладе близько 100 млрд дол. у будівництво величезного комплексу з виробництва мікросхем в Огайо. Таким чином Intel зможе знову стати світовим лідером у виробництві мікросхем, заодно знизити залежність США від азіатських виробничих центрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *