Три чверті доходів від програм-здирників надходить хакерам, пов’язаним з РФ

Три чверті доходів від програм-здирників надходить хакерам, пов’язаним з РФ

Новий аналіз показує, що 74% усіх грошей, отриманих в результаті атак програм-здирників (ransomware) у 2021 році, дісталися хакерам, пов’язаним з Росією. За даними ВВС, криптовалютні платежі на суму понад 400 млн доларів були надіслані групам, «ймовірно, пов’язаним з РФ». Дослідники також стверджують, що “величезний обсяг відмивання грошей із використанням криптовалюти” проходить через російські криптовалютні компанії. Chainalysis, яка проводила дослідження, заявила, що змогла відстежити потік грошей у цифрові гаманці відомих хакерських груп і з них, використовуючи загальнодоступні записи транзакцій у блокчейні.

У звіті Chainalysis наголошується, що 9,9% усіх відомих доходів від програм-вимагачів надходить Evil Corp — групі кіберзлочинців, проти якої США ввели санкції, але які перебувають у Росії та почуваються там цілком комфортно. Розслідування, проведене у листопаді, показало, що Ігор Турашев, один із обвинувачених лідерів Корпорації Зла, управляє кількома підприємствами з вежі «Федерація» у Москві. Башта є однією з найпрестижніших локацій у Росії, де розташовані відомі підприємства та квартири вартістю в мільйони доларів. Chainalysis стверджує, що кілька криптовалютних компаній, що базуються у вежі, використовувалися хакерами для відмивання незаконних коштів, перетворюючи криптовалюту з адрес цифрових гаманців у звичайні гроші. “У кожному кварталі на нелегальні та ризиковані адреси припадає від 29% до 48% усіх коштів, отриманих криптовалютним бізнесом Москви”, – стверджують дослідники.

Традиційно Росія відкидає звинувачення у приховуванні кіберзлочинців. Але до їхньої перманентної брехні світова спільнота вже давно звикла і не сприймає їхні аргументи серйозно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *