Цікава статистика: яку техніку найчастіше ремонтували українці у 2021 році

Цікава статистика: яку техніку найчастіше ремонтували українці у 2021 році

За 2021 рік сервісні центри одного з найбільших українських дистрибуторів техніки та високотехнологічного обладнання компанії MTI обробили понад 20 тис. звернень від клієнтів та корпоративних партнерів із сервісного обслуговування. З них близько 30% від кінцевих користувачів та 70% – від компаній-партнерів.

Тож які пристрої найчастіше ремонтувалися у минулому році? Нижче зібраний огляд ТОП-5 техніки, з якою клієнти зверталися до сервісних центрів мережі MTI Hi-Tech Engineering за 2021-й рік.

• №1 – відеокарти та материнські плати

Якщо говорити про інтенсивність навантаження на техніку, то не дивно що на першому місці серед звернень із несправностями опинилися комп’ютерні комплектуючі, а саме відеокарти та материнські плати. Ця категорію складають біля 70% від усіх ремонтів за 2021 рік. При цих зверненнях клієнти найчастіше жаліються на відсутність або дефекти зображення чи на те, що пристрої взагалі не вмикаються.

Цікаво, що з огляду на дефіцит у продажах, кількість ремонтів цих пристроїв за гарантією виробника зменшилася приблизно на 30% (YoY), тоді як негарантійні ремонти комплектуючих навпаки кількісно зростають. В MTI Hi-Tech Engineering, в першу чергу, пов’язують такі тенденції з постійним зростанням вартості нових відеокарт завдяки майнінговому ажіотажу та зі стійким дефіцитом цієї техніки на ринку.


• №2 – ноутбуки

Ще одним видом техніки, яка найчастіше вимагає сервісної підтримки, звичайно, є ноутбуки і ПК. Найчастішими проблемами у ноутбуків після певного терміну експлуатації серед користувачів були зависання, несправності при вмиканні-вимиканні пристрою, непрацюючий екран тощо.
Особливо, кількість ремонтів ноутбуків зросла після того, як у компанії діагностику зробили повністю безкоштовною, навіть якщо клієнт відмовляється від ремонту, або ремонт неможливий. Одним із чинників, на який звертають увагу, користувачі при виборі сервісного центру, можна назвати і наявність додаткових послуг. Наприклад, після проведення всіх ремонтів у MTI Hi-Tech Engineering виконують післяремонтне тестування для забезпечення якості виконаних робіт та виключення прихованих дефектів відділом технічного контролю, що також приваблює і підвищує клієнтську довіру.

• №3 – техніка для друку

На третьому місці по кількості звернень – техніка для друку. В цьому сегменті техніки також користується популярністю послуга з підключення, запуску та діагностики друкувальних пристроїв безпосередньо у клієнта, що було відзначено і в кількості звернень до Технічного Центру МТІ. Як виявилося, така послуга дуже затребувана і клієнти часто потребують запуску звичайного домашнього принтера.

• №4 – блоки живлення

Якщо раніше блоки живлення частіше міняли, то зі зростанням цін на цю категорію товарів побільшало й звернень щодо ремонту таких виробів.

• №5 – монітори та проєктори

За комплектуючими та блоками живлення також слідують запити щодо відновлення справності моніторів та проєкторів. Це – п’ята по кількості група техніки, яку найчастіше ремонтували в сервісних центрах MTI. За рахунок авторизації на проведення гарантійних ремонтів таких виробників, як BenQ, IiYama, Viewsonic, Eizo компанія має доступ до оригінальних запчастин, що в стислі терміни доставляються з Європи. Тому, в більшості випадків, на такі ремонти іде не більше 14 днів.

Найдорожчий пристрій, що був направлений на ремонт у MTI Hi-Tech Engineering – плоттер (друкарська техніка), вартість якого становила більш ніж 200 тысяч грн. Найдешевший – комп’ютерна миша за 50 грн. Вартість ремонту відрізняється по окремих видах техніки. Найпростіший ремонт буде коштувати 250 грн в незалежності від вартості виробу.

Серед найбільш затребуваних додаткових послуг MTI Hi-Tech Engineering за 2021 рік:
• збірка ПК, його налаштування;
• профілактичне обслуговування ноутбуків та відеокарт (чистка, діагностика, заміна термопасти);
• запуск пристроїв для друку у замовника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *