Особливості технології Wi-Fi Sensing

Особливості технології Wi-Fi Sensing

Новий крок у розвитку бездротових мереж класу Wi-Fi – технологія зондування під назвою Wi-Fi Sensing, яка здатна детектувати порушення сигналу та застосовувати такі дані для знаходження місця збою.

Коли по воді рухається човен, ми можемо а допомогою аналізу хвиль, які він генерує, приблизно визначити швидкість та напрямок його руху, а також розмір самого човна. Нова технологія Wi-Fi Sensing робить приблизно те саме: вона постійно аналізує сигнали Wi-Fi з метою визначення порушення сигналу. Це дозволяє визначити розмір, швидкість та місцезнаходження збою.

В останньому поколінні Wi-Fi використовується штучний інтелект для аналізу сигналів Wi-Fi. Наприклад, ШІ аналізує інформацію про стан каналу (CSI) зв’язку. Ці дані описують, як сигнал проходить від передавача до приймача з урахуванням ефектів розсіювання, згасання та зменшення потужності на відстані.

Таким чином, кожен раз, коли пакет даних відправляється через Wi-Fi, точки доступу та термінальні пристрої обчислюють CSI бездротового каналу, що дозволяє подолати перешкоди навколишнього середовища та правильно декодувати пакет даних.

На початку травня Wireless Broadband Alliance (WBA) — глобальна організація, заснована для забезпечення сумісності сервісів, що надаються через Wi-Fi — випустила посібник з розгортання Wi-Fi Sensing у житлових приміщеннях. Багато ринкових спостерігачів розглядають Wi-Fi Sensing як таке велике удосконалення Wi-Fi.

Домашній моніторинг може стати одним із кейсів використання наявного обладнання Wi-Fi з мінімальними змінами. Справа в тому, що для використання Wi-Fi Sensing в будинку не потрібні камери або пасивно-інфрачервоні (PIR) датчики — достатньо просто мати зв’язок зі стандартними пристроями Wi-Fi, які вже є в будинку. І чим більше пристроїв використовується – тим краще покриття та якісніше працює технологія.

Причому система може бути побудована лише на одній точці доступу. Зміни в мережній активності детектуються за допомогою вимірювання каналу CSI при передачі даних між різними пристроями Wi-Fi.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *