Gartner опублікував магічний квадрант по ринку резервного копіювання: що змінилося

Gartner опублікував магічний квадрант по ринку резервного копіювання: що змінилося

Експерти компанії Gartner оприлюднили звіт щодо рейтингу постачальників програмних рішень корпоративного класу для резервного копіювання та відновлення даних Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions за 2022 рік. В агентстві акцентують, що потреба у забезпеченні захисту гібридних середовищ, SaaS- та багатохмарних середовищ, підготовка до відображення атак програм-вимагачів та необхідність спрощення резервного копіювання та управління даних змушує ІТ-відділи компаній модернізувати свою інфраструктуру резервного копіювання.

Порівняно з минулим роком рейтинг майже не змінився, однак до візіонерів цього року включено стартап HYCU. Що стосується сегментів лідерів, претендентів та нішевих гравців, то на подив, перелік компаній і навіть їхні позиції практично ідентичні торішньому квадранту.

Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions. 2022 рік.
Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions. 2022 рік.
Для порівняння: Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions. 2021 рік.
Для порівняння: Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Software Solutions. 2021 рік.

Commvault

За останні 12 місяців компанія вдосконалила централізоване управління своїх рішень, реалізувала онлайнове відновлення віртуальних машин Hyper-V та розширила можливості захисту від шифрувальників, забезпечила захист хмарних робочих навантажень Dynamics 365, Azure Data Lake та Azure Cosmos, а також купила фірму TrapX, що розробила технологію «принад» для виявлення кібератак.

Перевагами рішень Commvault є підтримка різних робочих навантажень, що використовуються як всередині ІТ-інфраструктури підприємства, так і в хмарі, та гнучкість розгортання (їх можна застосовувати як програмне забезпечення, приставку або SaaS). Серед недоліків: стратегія компанії забезпечення підтримки практично всіх додатків за допомогою одного продукту Commvault Complete Data Protection ускладнює його використання, тому він погано підходить для невеликих підприємств. Крім того, для використання функцій інформаційної безпеки та захисту від програм-вимагачів цього продукту потрібні професійні сервіси проектування та впровадження.

Dell Technologies

За минулий рік компанія Dell реалізувала низку нових функцій для свого продукту PowerProtect Data Manager, включаючи миттєві транспарентні знімки віртуальних машин VMware, динамічний захист NAS-систем та інтеграцію з Cloud Snapshot Manager. Також компанія випустила рішення APEX Backup Services, PowerProtect Cyber ​​Recovery для Amazon AWS та Smart Scale для приставок резервного копіювання PowerProtect DD. Серед мінусів Gartner називає той факт, що в Avamar та NetWorker останнім часом з’явилося замало нових функцій. Також недоліком продуктової лінійки Dell аналітики Gartner вважають відсутність приставки резервного копіювання, яка використовує пакет програм PowerProtect Data Manager. Ще один недолік рішень резервного копіювання Dell – повільне відновлення даних при використанні приставок PowerProtect DD (Data Domain), особливо якщо резервні копії великих обсягів даних створені за допомогою Avamar.

Veeam

За минулий період компанія випустила 30 оновлень своїх продуктів, а також запровадила універсальну модель ліцензування замість ліцензування за кількістю процесорних сокетів, інтегрувала Kasten з репозиторієм резервних копій Veeam Backup & Replication 11 та реалізувала підтримку хмарних сховищ AWS S3 Glacier та AWS S3 Glacier. Перевагами Veeam є використання одного і того ж програмного коду незалежно від розмірів інфраструктури замовника, підтримка різних платформ та програм, а також реалізована підтримка контейнерів Kubernetes. До недоліків Veeam аналітики Gartner відносять відсутність власних рішень класу резервне копіювання як послуга (BaaS) та післяаварійне відновлення як послуга (DRaaS), складне управління середовищем резервного копіювання та необхідність ретельного планування, впровадження та управління Veeam Backup & Replication для усунення ризику атак шифрувальників.

Veritas Technologies

Протягом минулого року Veritas випустив два оновлення свого пакета NetBackup (версії 9.1 та 10.0), в яких реалізовано резервне копіювання Kubernetes, інтегрована аналітика ІТ, виявлення підозрілих операцій та вірусів за допомогою штучного інтелекту, резервне копіювання CDP, підтримка блокування immutable Object Lock та автоматичне масштабування для AWS та Azure. Крім того, вийшли NetBackup SaaS Protection, приставка довготривалого зберігання Access Appliance та хмарне сховище для NetBackup/Recovery Vault.

Сильною стороною NetBackup є наявність різних опцій розгортання та розширена підтримка хмар, проте для використання хмарних функцій потрібне придбання додаткових ліцензій. До недоліків Gartner відносить недостатню якість та оперативність його технічної підтримки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *