Нові покоління накопичувачів LTO будуть зберігати до 0,6 Пбайт даних

Нові покоління накопичувачів LTO будуть зберігати до 0,6 Пбайт даних

Консорціум з розробки відкритого стандарту магнітних стрічок Linear Type Open (LTO) оприлюднив план випуску наступних поколінь LTO.

Наразі використовується вже дев’яте покоління LTO, що забезпечує збереження на одному накопичувачі 18 Тбайт нескомпресованих (native) даних та до 45 Тбайт стислих даних.

Сьогодні в консорціум входить три компанії: Hewlett Packard Enterprise, IBM та Quantum.

Як показує досвід, довготривале зберігання великих обсягів архівних даних на стрічкових системах на основі LTO обходиться дуже дешево для бізнесу. Вже зараз вартість зберігання при використанні поточного покоління LTO-9 становить менше 1 цента за гігабайт.

За підсумками 2021 року продаж стрічкових приводів та стрічкових бібліотек зріс на 10,5% порівняно з попереднім роком.

Згідно з планом консорціуму LTO, у перспективі буде розроблено ще п’ять поколінь цієї технології, причому з кожним новим поколінням подвоюватиметься ємність носія.  Таким чином, LTO-10 дозволить записувати на одному картриджі до 36 Тбайт нескомпресованих даних, а LTO-11 – до 72 Тбайт. В перспективі LTO має утримувати до 0,6 Пбайт даних на одному картриджі.

Кожне нове покоління LTO виходить з періодичністю два-три роки. Отже, петабайтні накопичувачі LTO-14 можуть з’явитися після 2030 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *