Ринок AI буде стрімко зростати ще щонайменше 5 років

Ринок AI буде стрімко зростати ще щонайменше 5 років

Компанія IDC опублікувала звіт по витратам клієнтів на засоби штучного інтелекту, куди входять програмні засоби, апаратні пристрої та сервіси. В минулому році вони збільшилися на 20,7% і сягнули 383,3 млрд дол. Але в поточному році глобальний ринок штучного інтелекту може становити вже 450 млрд дол, більше того, активне зростання продовжиться і в наступні роки.

Найбільшу частку ринку AI (Artificial Intelligence) склав розділ програмних засобів – понад 340 млрд дол. Більше половини цієї суми становили продажі застосунків на базі AI (AI Applications). Категорія платформ AI (Artificial Intelligence Platforms), показала річне зростання на 36,6%.

В своєму звіті експерти акцентують, що AI-центричні додатки, які побудовані на базі технологій штучного інтелекту і для яких вони грають дуже важливу роль, плавно збільшують частку в сегменті програмних засобів ІІ. У 2021 році на них припало 12,9% ринку, і це на 29,3% більше, ніж роком раніше. Також постійно зростають витрати на хмарні AI-сервіси.

Глобальний ринок програмних засобів штучного інтелекту за категоріями, млрд дол.

Джерело: IDC, 2022 рік.

 Примітка. Зліва направо: програми Artificial Intelligence; програми для системної інфраструктури AI; розробка та розгортання AI-додатків; AI-платформи

Продажі апаратних засобів AI становили всього 18,8 млрд дол, а річні темпи зростання цього сегменту склали 38,9%. Також збільшилися інвестиції в сервери для AI-систем – на 39,1%, а в абсолютних цифрах – до 15,6 млрд. Витрати компаній на системи зберігання даних (AI Storage) також сильно зросли – на 32,9%.

Витрати, пов’язані з ІІ-сервісами (AI Services), зросли 2021 р. на 22,4% і становили24 млрд. дол.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *