Дослідження: як українські розробники впливають на світові медіа-технології

Дослідження: як українські розробники впливають на світові медіа-технології

Інженери GlobalLogic створюють розробки для ключових компаній у сфері медіа. Ці рішення використовуються для контенту різного рівня та тематики: від музичних записів та кіно до трансляції спортивних подій та стрімінгових сервісів. Вплив українських IT-спеціалістів на медіаіндустрію оцінюється в мільярди доларів.

Світове споживання цифрового контенту у 2022 року збільшилося навіть відносно часів Covid-19, коли цей виріс вдвоє. Згідно з дослідженнями, сучасна людина проводить в інтернеті в середньому майже 7 годин, за переглядом TV чи відео-сервісів – 3 години 20 хвилин на день..

«Люди у всьому світі щодня користуються технологіями, до яких доклали руку спеціалісти з України. Коли їдуть в авто на роботу, дивляться улюблені телепередачі, спілкуються з близькими по відеозв’язку або автоматично отримують дозу інсуліну. Українським інженерам дійсно є чим пишатись і з точки зору експертизи, і з точки зору впливу на глобальний ринок технологій, — зазначає старший віцепрезидент зі стратегії та технологій в GlobalLogic Андрій Яворський. — Ми, як компанія, прагнемо відзначати внесок кожного інженера, чий вплив шириться далеко за рамки написання коду».

Створення музики та відео

Українські інженери допомагають створювати рішення для запису і зведення 70% всієї комерційної музики у світі. Відомі композиції з’явилися завдяки програмному комплексу Pro Tools, який для компанії Avid розробляють інженери GlobalLogic.

Віце-президент з інжинірингу GlobalLogic Володимир Воробйов стверджує, що компанія робить повну лінійку програмного забезпечення для творчих та медійних задач, зокрема Media Composer — систему нелінійного відеомонтажу. Завдяки ній відео можна розрізати на фрагменти й редагувати кожен окремо.

Також інженери GlobalLogic  працюють над звуковою станцією Pro Tools. Її використовують для озвучки кінофільмів та шоу, а також для запису музичних треків в багатьох провідних студіях світу».

Українські та світові групи застосувують ProTools під час запису окремих треків і цілих альбомів. Серед них — Maroon 5, Coldplay, Linkin Park, “Океан Ельзи”, “Друга ріка”. За допомогою цієї технології були створені саундтреки до фільмів “Світ Юрського періоду”, “Дедпул 2” чи серіалу “Гра престолів”.

Перегляд футбольних матчів

Команда інженерів створює повністю автоматизоване рішення для трансляції спортивних подій. В основі — багатокамерний масив, який охоплює все поле гри та фіксує всі дії, перш ніж транслювати їх прямо зі спортивних майданчиків на будь-який пристрій у світі. Ця розробка допомагає покращити картинку трансляції, а головне – служить потужним аналітичним інструментом для тренерів, скаутів та гравців.

Система складається з панорамної камери та комп’ютерів, що працюють із запатентованими алгоритмами для панорамного зображення, HD-відеозйомки та управління камерою. Вона була застосована та випробувана в Україні під час матчів чемпіонату України серед ІТ-команд у 2021 році.

Наразі система налічує 20 тис. інсталяцій у понад 60 країнах. Таким чином гру улюблених команд переглядають більше 200 тисяч глядачів на місяць.

Стрімінг та телебачення майбутнього

GlobalLogic є ключовим партнером для компанії лідера надання відеопослуг на ринках OTT TV (Over the Top TV), OVP (Online Video Platform), EdVP (Education Video Platform) та EVP (Enterprise Video Platform).

Завдяки українським інженерам, система об’єднує сотні мільйонів глядачів за переглядом кіно вдома, професійних матеріалів на роботі, навчальних – у школі, а також надає людям можливість споживати контент у будь-якому куточку планети.

Impact в Медіа

GlobalLogic запустила кампанію “Make an impact beyond the code”, аби розповісти про внесок українців у розвиток технологічних індустрій. Кожен може поділитися історією власного імпакту, щоб якомога більше людей дізнались про надзвичайно важливі речі, які творять українські інженери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *