Місія Orion завершена. Підсумки першого за багато років польоту до Місяця

Місія Orion завершена. Підсумки першого за багато років польоту до Місяця

Космічний корабель пережив 26-денний політ та успішний спуск. Тепер інженери NASA можуть підбити перші підсумки того, що пройшло згідно з планом, а де були збої.

Отже, NASA вже знає, пройшло чудово під час першої 26-денної місії тривалістю 2,4 мільйона миль: незважаючи на кілька затримок запуску, викликаних постійними витоками водню та поганими погодними умовами (ураганний вітер), масивний ракетоносій SLS успішно стартував 16 листопада. Потім ракета-носій вивела на орбіту 10 невеликих супутників, які вирушили виконувати свої власні місії. Корабель «Оріон» пролетів у межах 80 миль від поверхні Місяця, а 28 листопада він досягнув точки, найбільш віддаленої від поверхні Землі, яку коли-небудь досягав космічний корабель з екіпажем. Це приблизно 432 тис км від Землі. А 5 грудня камери Оріона сфотографували Місяць і Землю під час останнього обльоту Місяця, віддаючи шану культовому зображенню «Схід Землі», зробленому астронавтом Біллом Андерсом на борту Аполлона-8 1968 року.

Однак деякі із завдань місії провалилися. Модуль CubeSat для вивчення сонячних частинок перестав працювати, внаслідок чого дослідницька група втратила з ним зв’язок. Агентство NASA назвало це «незрозумілою аномалією батареї». Японський місячний модуль OMOTENASHI не зміг досягти Місяця. Крім того, NASA втратило зв’язок із пов’язаним з астероїдом модулем NEA Scout та інфрачервоним сканером-картографом Місяця під назвою LunIR. Загалом це не означає, що все втрачено: наприклад, NASA втратило зв’язок із космічним кораблем Capstone у липні, а потім відновило його, і тепер він під контролем перебуває на орбіті навколо Місяця. Але у цих невеликих супутників обмежена потужність батареї, і деякі з них не можна було зарядити, тоді як запуск місії Orion затримувався. Це означає, що батареї могли повністю розрядитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *