На глобальному ринку смартфонів помічені дивні тенденції

На глобальному ринку смартфонів помічені дивні тенденції

Аналітики TrendForce зафіксували у 3-му кв. 2022 року зниження глобальних поставок смартфонів на 0,9%, до 289 млн одиниць. З одного боку, спад невеликий, але аномалія полягає в тому, що в третьому кварталі збут смартфонів завжди був більше, ніж у другому, що пов’язано з традиційним пожвавленням ділової активності.

Також відвантаження у 3-му кварталі поточного були на 11% меншими, ніж за аналогічний період минулого року. Головною причиною зниження поставок аналітики називають намагання основних виробників смартфонів звільнити склади від значного затоварення, що фіксується в останні квартали у зв’язку із загальним зниженням купівельної спроможності споживачів.

Втім вендори, що входять в топ-5, показали різноспрямовані результати. Наприклад, Samsung  збільшила свою частку ринку на 2%, китайські вендори Xioami, Oppo, Vivo також дещо покращили свої результати. А от Apple втратила цілих 7% у зв’язку з серйозними проблемами у виробництві нових iPhone. Але аналітики TrendForce вважають, що у 4-му кварталі ситуація покращиться. 

Динаміка на глобальному ринку смартфонів

Примітка: дані за 4-й кв 2022 є прогнозованими. Джерело: TrendForce, грудень 2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *