Кіберполіція зупинила діяльність 13 ворожих ботоферм

Кіберполіція зупинила діяльність 13 ворожих ботоферм

Профілактичну операцію під умовною назвою «Ботоферма» провели працівники Департаменту кіберполіції спільно з територіальними слідчими підрозділами Нацполіції, органами прокуратури України та у співпраці з операторами стільникового зв’язку.

Правопорушники реєстрували бот-акаунти, з яких розповсюджувалися фейки та протиправний контент. Зокрема дописи й коментарі містили прокремлівські наративи, виправдання окупації українських територій, пропаганду війни, дискредитували захисників України або представників органів влади.

Також фігуранти за допомогою SIM-карток мобільних операторів рф реєструвалися в онлайн-банкінгу російських фінустанов та надалі здійснювали грошові перекази на територію країни-окупанта.

Крім цього, припинено діяльність ботоферми, яка функціонувала для розсилки неправдивих повідомлень про мінування об’єктів на території України.

Під час операції кіберполіцейські виявили факт «зараження» мобільних пристроїв громадян шкідливим програмним забезпеченням. Принцип його дії полягав у прихованому віддаленому отриманні перевірочних SMS-повідомлень при реєстрації акаунтів на різних сервісах.

Загалом припинено діяльність 13 ботоферм, які налічували понад 1,5 мільйона фейкових акаунтів.

У співпраці з працівниками Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України заблоковано роботу 28 веб-ресурсів на території України, які використовувались для реєстрації мобільних номерів і подальшого створення бот-мереж. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *