Шахраї організували схему псевдоінвестування та викрали понад 2 млн грн

Шахраї організували схему псевдоінвестування та викрали понад 2 млн грн

Зловмисники створили сайт та канали у «Telegram», де пропонували вкладникам дохід від інвестування у банківські метали, іноземну валюту, цінні папери, криптовалюту тощо. Інвесторам обіцяли надприбутки, 400-500% у залежності від суми внеску. За допомогою програмного інтерфейсу на сайті імітували угоди з купівлі-продажу активів та фіктивне зростання прибутків.

Для пошуку потенційних «інвесторів» зловмисники створили в обласному центрі власний кол-центр, який нараховував 40 операторів. Вони телефонували громадянам і пропонували інвестувати гроші в акції відомих компаній на фондовому ринку.

Також для просування власних ресурсів і пошуку потенційних потерпілих зловмисники використовували платну рекламу у соціальних мережах. Щоб переконати людей вкладати гроші у «фондові проєкти», оператори кол-центру застосовували різні методи психологічного впливу і намагались маніпулювати «вкладниками».

Встановлено, що схема була орієнтована переважно на іноземних громадян, зокрема на жителів Грузії, Казахстану, Таджикистану. Інвестори не лише не отримували обіцяних прибутків, а й не могли повернути суми внесків. 

За даними слідства, до організації незаконної діяльності причетні троє мешканців Харкова, які вирішили «заробити» на злочинній схемі. Загальна сума збитків становить понад 2 мільйони гривень. Правоохоронці встановлюють потерпілих. 

Фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *