В рамках програми «Цифрова Європа» українські стартапи можуть отримати рекордні суми грантів

В рамках програми «Цифрова Європа» українські стартапи можуть отримати рекордні суми грантів

В Україні 6 жовтня відбулася презентація нових можливостей програми ЄС «Цифрова Європа». Її офіційно запустили у 2021 році для економічного відновлення та цифрової трансформації європейських країн внаслідок пандемії COVID-19. Але з повномасштабним російським вторгненням для України «Цифрова Європа» набула нового значення.

В своєму зверненні Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, зазначив, що участь України в програмі «Цифрова Європа» є ще одним кроком, щоб зробити нашу країну найзручнішою цифровою державою у світі. Адже тепер українці мають змогу отримати гранти для технологічних проєктів, які можна масштабувати на всі країни ЄС. Загалом бюджет для цифрових грантів рекордний — 6 млрд євро. Також українські спеціалісти можуть долучитися до мережі Європейських цифрових хабів. Вивчати найкращі міжнародні практики та ділитися досвідом цифровізації.

У межах програми можна отримати фінансування і для розвитку власних проєктів: загальний фонд програми становить 7,5 мільярда євро до 2027 року. 6 млрд з цих грошей виділено на фінансування напрямів Програми, що доступні для України. Зокрема мова йде про високопродуктивний комп’ютинг, штучний інтелект, цифрові навички й використання технологій в економіці та суспільстві. Більш детально про цю програму можна дізнатися за посиланням.

По словам Валерії Іонан, заступника Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції, українці шукають і знаходять шляхи для розвитку не тільки власного бізнесу, а й репутації України на світовій арені загалом. Програма “Цифрова Європа” збільшить кількість можливостей для ІТ-бізнесу, інноваційних просторів та освітніх закладів, а також дасть змогу вивчити та запровадити європейські практики, що згодом стануть новим стандартом.

Національним контактним пунктом у межах Програми стане Офіс з розвитку підприємництва та експорту. У центрі потенційні заявники можуть отримати консультації й необхідну інформацію. 

«Завдяки національному контактному пункту реалізувати українські інноваційні проєкти стане ще простіше. Адже наша робота направлена на те, щоб розповідати про актуальні діджитал-можливості, полегшувати доступ до конкурсів програми “Цифрова Європа” та показувати кроки, які необхідно зробити, щоб отримати фінансування для реалізації й масштабування ідеї. Це сприятиме впровадженню цифрової трансформації в нашій країні, а українським учасникам допоможе стати більш конкурентоспроможними й успішно інтегруватися в цифровий ринок ЄС», — підкреслив Андрій Ремізов, директор Офісу з розвитку підприємництва та експорту.

Завдяки Програмі значно розшириться мережа Європейських цифрових інноваційних хабів, яка допоможе бізнесу тестувати необхідні технології та інструменти для роботи, а також інвестувати в найефективніші з них. Хаби створюватимуть на базі університетів, кластерів, дослідницьких центрів тощо.

«Проєкт GIZ “Цифровізація МСП у країнах східного партнерства” ставить за мету сприяти створенню та подальшому збільшенню спроможностей Європейських цифрових інноваційних хабів в Україні», — сказав Владислав Кавелін, старший радник проєкту GIZ «Цифровізація МСП у країнах східного партнерства».

Захід відбувся в межах програми ЄС «Цифрова Європа», стратегічним реалізатором якої в Україні є Міністерство цифрової трансформації України, практичним консультантом — Офіс з розвитку підприємництва та експорту. Захід проводиться за підтримки GIZ (програма Цифровізація МСП у країнах східного партнерства).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *