Компанія «ІТ-Інтегратор» завершила комплексну реновацію ІТ-інфраструктури АБ «РАДАБАНК»

Компанія «ІТ-Інтегратор» завершила комплексну реновацію ІТ-інфраструктури АБ «РАДАБАНК»

Акціонерний банк «Радабанк» стабільно та планомірно розвивається шляхом вдосконалення та покращення клієнтських сервісів. Довоєнна ІТ-стратегія в умовах нової реальності була оперативно переглянута, в результаті для ІТ-підрозділу з’явилися нові завдання, які було вкрай важливо реалізувати якнайшвидше, враховуючи всі ризики та передбачивши всі можливі сценарії розвитку подій.

До стандартного переліку передумов до модернізації наявної інфраструктури банку у вигляді масштабування системи збереження даних, обчислювальної потужності, а також безперервності роботи банківських сервісів та автоматизації процесів додалися інші критично важливі завдання. Мова йде про побудову системи резервного копіювання та відновлення, а також модернізацію наявної інженерної інфраструктури ЦОД з метою забезпечення максимально потрібної швидкості передачі даних та оперативності відновлення роботи сервісів на резервному майданчику в разі будь-яких перебоїв.

 Склад рішення

В цьому багатоетапному проєкті інженерно-технічна команда «ІТ-Інтегратор» завдяки злагодженій чіткій роботі з командою банку, у найкоротші терміни успішно реалізувала всі поставлені завдання для подолання викликів воєнного часу.

1 етап. Модернізація ІТ-інфраструктури АБ «Радабанк» для приведення її у відповідність до сучасних технологічних та законодавчих вимог.

Реалізовано за допомогою рішення від компанії Dell у складі:

  • блейд шасі Dell EMC PowerEdge MX7000
  • блейд серверів відповідної потужності
  • системи зберігання даних Dell EMC Unity XT 380F All-Flash Unified Storage

2 етап. Розгортання системи резервного копіювання на базі рішень Dell у складі:

  • системи зберігання Dell PowerProtect DD3300 (Data Domain)
  • програмного забезпечення Dell PowerProtect Data Manager, що реалізує програмно-керований захист даних, забезпечує резервне копіювання та автоматичне відновлення сервісів, а також операційну гнучкість, функціональність самообслуговування та управління.

Це рішення дозволяє:

  • підвищити продуктивність резервного копіювання
  • забезпечити оптимальний об’єм зберігання резервних копій за рахунок технології дедуплікації
  • зменшити витрати та спростити управління для зниження ризиків втрати даних

Додатково проведено розгортання резервного майданчика збереження та обробки даних в Києві на базі рішення у складі: блейд шасі Dell EMC PowerEdge MX7000, відповідних блейд серверів та системи збереження даних Dell EMC PowerStore 1200T.

В якості платформи віртуалізації IT-інфраструктури та забезпечення хмарних обчислень банк обрав програмне забезпечення VMware vSphere. Мережева інфраструктура в рамках проєкту була побудована на базі рішення HPE Aruba, а забезпечення резервного живлення всього спектру обладнання було реалізовано ресурсом APC by Schneider Electric.

Підсумки

В результаті впровадження цього комплексного проєкту АБ «Радабанк» було забезпечено відповідність цілого ряду обов’язкових вимог Національного банку України щодо організації роботи ІТ-систем у фінансовій сфері.

Компанія «ІТ-Інтегратор» взяла на себе роль постачальника обладнання, а команда провідних технічних інженерів виконала весь комплекс робіт з впровадження та налаштування вищезгаданих систем та програмних рішень. Зокрема, за результатами реалізації банк отримав розроблену проєктно-технічну документацію та паспорт системи, що слугує йому практичним посібником для подальшого супроводу рішень та надає допомогу у вирішенні технічних кейсів, що в умовах плинності й нестачі ІТ-кадрів дуже цінно.

Побудована система передбачає гарантію протягом п’яти років.

Серед результатів комплексу впроваджених рішень було досягнуто основну мету – забезпечити безперервність роботи банківських сервісів та масштабування ІТ-системи в міру збільшення об’ємів даних, що обробляються. Застосована технологія блейд серверів дозволила, з одного боку, зекономити місце в серверних приміщеннях, а з іншого – зробити систему гнучкою до масштабування, враховуючи можливі потреби розширення дискового простору, а також забезпечивши автоматизацію.

Завдяки використанню корпоративних протоколів стискання на джерелі бекапа, вдалося мінімізувати навантаження на мережеву систему та збільшити швидкість резервного копіювання.

Інтегровані рішення резервного копіювання передбачили можливість оперативного відновлення даних в разі будь-яких критичних збоїв в роботі установи, а налаштовані програмні продукти розв’язують питання швидкості передачі даних між основним та резервним дата-центром.

Ігор Обора, начальник департаменту інформаційних технологій, АБ «Радабанк», прокоментував: «Навантаження на ІТ-системи щоденно зростає, збільшується кількість ризиків, а зовнішні обставини диктують кардинально нові умови для забезпечення безперебійної роботи банку. Реалізація цього проєкту – це черговий етап реновації ІТ-інфраструктури «РАДАБАНК», яку ми впроваджуємо з метою надання кращих банківських послуг нашим клієнтам та вдосконалення наших внутрішніх процесів».

Юлія Омельчук, директорка філії «ІТ-Інтегратор» у Дніпрі, додав: «Тривалий час «РАДАБАНК» рухається шляхом технологічного вдосконалення, що безумовно впливає на якість надання банківських сервісів клієнтам установи. Зважений підхід, професійний менеджмент та чітко визначені пріоритети – це те, що в будь-які часи та попри обставини, допомагає рухати банк вірним шляхом розвитку».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *