В Україні реалізували проєкт інтеграції закупівельних платформ Prozorro та SAP Ariba

В Україні реалізували проєкт інтеграції закупівельних платформ Prozorro та SAP Ariba

Медичні закупівлі України (МЗУ), SAP, Prozorro та Zakupivli.pro оголосили про реалізацію проєкту інтеграції закупівельних платформ: Prozorro та SAP Ariba. Інтеграція здійснюється через один із найбільших електронних майданчиків Zakupivli.pro – офіційного учасника системи державних закупівель Prozorro.

Мета інтеграції – автоматизувати процес підготовки МЗУ закупівельної документації, вийти на новий рівень управління даними та оптимізувати ланцюг постачання медичних товарів, а також усунути бар’єри між українським та міжнародним ринком. 

Інтеграція дозволяє зробити плавним процес взаємодії IT-ландшафту Медзакупівлі України з національною системою Prozorro: накопичувати детальну інформацію щодо закупівель всередині МЗУ та приймати рішення щодо закупівель на основі даних. 

Ця інтеграція є результатом цілеспрямованої стратегії Prozorro до відкритості та співпраці з іншими системами, а SAP – до об’єднання з публічними електронними торговельними майданчиками. Партнерство значно посилить прозорість і ефективність публічних закупівель в Україні, а також надасть нові можливості для оптимізації процесів і зменшення витрат для державних компаній.

«Ця співпраця надасть нові можливості для оптимізації та автоматизації закупівельних процесів у державному секторі України та відкриє нову сторінку в історії управління державними закупівлями в Україні», – підкреслює Ганна Мікулицька, керівна директорка SAP Ukraine.

Нагадаємо, що SAP Ariba є провідною світовою платформою для управління закупівлями, яка дозволяє компаніям ефективно управляти своїми закупівельними потребами від моменту їхнього виявлення до укладення та управління контрактом. 

Мережа SAP Business Network об’єднує понад 8 мільйонів компаній з усього світу. Інтеграція з SAP відкриє українським підприємствам доступ до постачальників та закупівельників з різних країн світу і сприятиме збільшенню конкуренції  у закупівлях.  

«Подібна інтеграція систем, як зараз зроблено з SAP Ariba, спрощує роботу і постачальників, і замовників». — відзначає директор ДП «Прозорро» Микола Ткаченко. – Це позитивно  впливає на ефективність закупівлі, оптимізує ресурси на підготовку як вимог, так і пропозицій. Останнє, своєю чергою, може забезпечити й кращі ціни в тендері, враховуючи, що туди закладені витрати на персонал, який залучений до підготовки пропозиції. Також зниження впливу людського фактора в більшості випадків сприяє покращенню якості результату».

За словами Ігоря Лисенко, керівника управління цифрової трансформації Медзакупівель України, команда МЗУ використовує SAP Ariba як єдину платформу комунікацій з постачальниками, проведення ринкових консультацій, опитувань, укладання договорів тощо. Таким чином, за допомогою Prozorro та SAP МЗУ зможуть забезпечувати прозорість закупівель і дотримання законодавчих вимог.

«Разом ці два інструменти поєднують синергійний та сталий ланцюжок процесів та даних для оперування найбільш точною real time інформацією та накопичення експертизи й інституційності для держави при проведенні закупівель. Це перший кейс, коли держава інтегрувала рішення світового рівня для автоматизації закупівель (SAP Ariba) з національною платформою (Prozorro), що має високий рівень довіри суспільства», – підкреслює Ігор Лисенко.

Інтеграція SAP Ariba та Prozorro через майданчик Zakupivli.pro відкриває можливості для інших українських компаній використовувати інтегровані сервіси Ariba-Prozorro. Проєкт інтеграції було реалізовано спільно з EBRD та Deloitte.

«Інтеграція Prozorro та SAP Ariba – це значний крок до вдосконалення закупівельних процесів в Україні. Завдяки оптимізації, автоматизації та підвищенню прозорості очікується суттєва економія коштів та зростання ефективності. Впевнений, що інтеграція матиме всебічний позитивний вплив як на державний сектор, так і на український бізнес загалом», — коментує Єгор Григоренко, партнер «Делойт» в Україні, керівник департаментів консалтингу та управління ризиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *