Частка Linux на ринку десктоп-систем досягла рекордного значення

Частка Linux на ринку десктоп-систем досягла рекордного значення

Згідно з останнім звітом StatCounter, операційна система Linux досягла нового піку на ринку настільних комп’ютерів – станом на липень 2024 року її частка склала 4,45%. Найбільш помітний стрибок з 3,22% до 3,83% відбувся між листопадом і груднем 2023 року, а поріг у 4% був вперше перетнутий у лютому 2024 року.

Відповідно до статистики за останні десять років, Linux знадобилося вісім років, щоб піднятися з 1% до 2% ринку (квітень 2021 року), 2,2 роки, щоб пройти з 2% до 3% (червень 2023 року), і лише 0,7 років, щоб досягти 4% з попередніх 3% (лютий 2024 року). Така експоненціальна модель зростання дозволяє припустити, що 2024 рік може стати роком, коли Linux досягне 5% частки ринку.

Слід зауважити, що вищезгадані статистичні дані зібрані за допомогою трекерів вебсайтів, які використовуються такими платформами, як StatCounter. Враховуючи, що значна частина користувачів Linux надає пріоритет конфіденційності та використовує інструменти для анти-відстеження, реальна кількість користувачів Linux може бути значно вищою.

Інтриги додає той факт, що чимала частка ринку настільних операційних систем –7,14% – підпадає під категорію “Невідомо“. Цілком ймовірно, що велика частина цієї категорії “Невідомих” включає в себе системи Linux, які працюють приховано.

Крім того, ChromeOS є похідною від ChromiumOS з відкритим вихідним кодом, яка в свою чергу базується на ядрі Linux. Якщо ми включимо частку ринку ChromeOS у 1,41% до загальної частки ринку Linux, то загальна сума становитиме 5,86%. Це означає, що Linux вже перевищив позначку у 5%.

Ці цифри відображають інтерес мільйонів користувачів по всьому світу до Linux як основної операційної систему для настільних комп’ютерів. Експерти зазначають, що зростанню популярності Linux сприяє кілька факторів.

По-перше, зростає відчуття, що Microsoft з її операційною системою Windows не справляється зі своїми обов’язками. Такі випадки, як заклики Microsoft до користувачів навчати свій штучний інтелект безкоштовно, викликають у користувачів незадоволення і спонукають їх шукати альтернативні рішення, такі як Linux. Масла у вогонь підливає наближення кінця життя Windows 10 у жовтні 2025 року, що змушує багатьох розглядати можливість переходу на Linux.

По-друге, змінюється ігровий ландшафт, і запуск Steam Deck відіграє ключову роль у залученні нових користувачів до Linux. Цей портативний ігровий пристрій працює на системі на базі Linux, знайомлячи велику спільноту геймерів з можливостями Linux, і вони насолоджуються цим досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *