Українцям знову почали приходити запрошення на роботу «з відділу кадрів TikTok»

Українцям знову почали приходити запрошення на роботу «з відділу кадрів TikTok»

Все почалося з повідомлення на Viber з незнайомого номеру з кодом +95. В повідомленні, що нібито був направлений з відділу кадрів  TikTok, пропонувалося заробляти від 3 до 12 тисяч грн щодня за роботу у вільний час. Більше ніякої конкретики не було. Окрім того, що (+95) – це код держави М’янма.

Трохи більше розуміння з’явилося через тиждень, коли надійшло повідомлення  на Telegram від такої собі Тетяни Орлової з «Hotels24». На цілком чистій українській мові вона пропонувала заробляти від 300 до 3000 грн в день лише за те, що я буду ставити «лайки» для вказаних нею готелей. А ще через тиждень надійшло подібне повідомлення від такої собі Марічки Колесник з мережі готелів «Optima». До речі, ні в першої, ні в другої не були вказані номера телефонів в Телеграмі. Напевно, що аналогічні послуги – ставити «вподобайки» за гроші − вимагали б і так звані «представники TikTok». Та всі ці пропозиції звучали занадто фантастично, щоб бути правдою.

В чому підступність схеми?

На першому етапі шахраї намагаються втертися в довіру. Вони надсилають веб-лінки, за якими треба перейти та поставити «лайки» до відео в TikTok, або написати позитивні відгуки на певні об’єкти в Google-картах. Після виконання цих завдань вам справді виплатять певні гроші на картку – від 100 до 300 грн.

Але після того, як аферисти переконаються, що ви клюнули на наживку, вони спробують повернути витрачені кошти. Тут є кілька варіантів. Наприклад, вам можуть запропонувати купити онлайн різні товари по дуже привабливим цінам, і далі нададуть фішингове посилання на магазин з оплатою на сайті. Та якщо ви введете там дані своєї картки, у вас просто знімуть всі кошти з рахунку.

Також вам можуть запропонувати покласти гроші на короткий депозит під дуже високі відсотки, чи вкласти гроші в дуже вигідний «майнінг криптовалюти», сплатити послуги інших «робочих мулів», щоб вони працювали ніби як працювали на вас тощо. Тобто варіантів видурити ваші гроші може бути дуже багато.

Звісно, що дехто може подумати «а чому б не почати з ним співпрацювати і заробляти кошти, а як тільки шахраї почнуть мені пропонувати підозрілі оборутки, я одразу припиню з ними спілкування». Насправді, не факт, що ви вчасно зрозумієте, коли треба буде зупинитися. Адже злочинці вміють так хитро заманювати в пастку, що більшість людей туде таки потрапляє. Тому експерти з кібербезпеки радять взагалі не відповідати на повідомлення аферистів, а їхній контакт одразу блокувати. Втім, навіть якщо ви в’язалися в переписку, не переходьте за жодними сумнівними посиланнями.

Як не потрапити на гачок до аферистів

В даній статті ми описали тільки деякі способи того, як шахраї намагаються видурити кошти у падких на легкий заробіток громадян. Загалом їхня схема складається з таких кроків:

  1.  Запропонувати легкий заробіток, від якого важко відмовитися. Це можуть бути «вподобайки» за відео в ТікТок чи іншій соціальній мережі, написання коментарів на Google maps чи іншому ресурсі, рулетка чи «колесо чудес», де є тільки виграшні слоти тощо.
  2. Заслужити довіру. Аферисти на початку будуть вам платити своєчасно за вашу «роботу», щоб втертися у довіру.
  3. Пограбувати вас шляхом посилання на фішинговий сайт, «короткострокового депозиту» під величезні відсотки тощо.

Щоб не втратити свої кошти у подібних аферах та зберегти нерв, експерти з кіберпебезпеки рекомендують:

  • не довіряти підозрілим пропозиціям легкого заробітку;
  • не переходити за невідомими посиланнями (для цього уважно перевіряйте URL-адресу сайту)
  • ні в якому разі не відсилати гроші на невідомі рахунки;
  • не «світити» на сторонніх сайтах конфіденційні дані доступу до рахунків (номер та дата банківської картки, тризначний код CVV, пароль до банківських онлайн-сервісів тощо).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *