Gartner: технологія GenAI витісняє фахівців з технічною освітою

Gartner: технологія GenAI витісняє фахівців з технічною освітою

До 2028 року завдяки GenAI до 40% команд розробки складатимуть фахівці без технічної освіти — такий прогноз оприлюднила аналітична компанія Gartner на основі опитування 400 керівників інженерних та девелоперських відділів у США та Великобританії (жовтень – грудень 2024 року). Наразі таких фахівців у командах удвічі менше — близько 20%.

Аналітики зазначають, що генеративний ШІ дедалі частіше стає «колегою-наставником» для програмістів, беручи на себе рутинні завдання і звільняючи час для креативної та складної роботи. Це відкриває шлях у сферу розробки людям без профільної технічної підготовки — з галузей дизайну, психології, мистецтва тощо.

На думку Нітіша Тьягі, провідного аналітика Gartner, саме різноманіття досвіду і компетенцій у командах дає змогу генерувати інноваційні підходи та покращувати користувацький досвід. Він вважає, що майбутнє — за мультидисциплінарними командами, які об’єднують розробників, дизайнерів, продакт-менеджерів і дата-аналітиків як з технічним, так і з гуманітарним бекґраундом.

Водночас ШІ не здатен повністю замінити програмістів, особливо в стратегічних і алгоритмічних задачах, тому компанії й надалі потребуватимуть фахівців із потужними базовими навичками. Однак працівники без технічної освіти можуть запропонувати свіжі, творчі підходи до вирішення технічних завдань за допомогою ШІ.

Одним із ключових критеріїв при наймі поступово стають навички роботи з GenAI, а не формальна освіта. Це стимулює компанії використовувати платформи для оцінки навичок і спеціалізовані співбесіди. Також ІТ-відділи дедалі частіше застосовують ШІ для персоналізованого навчання співробітників, що, за даними опитування, 38% респондентів вважають найбільш ефективною практикою.

Попри високу перспективність ШІ, 71–77% опитаних керівників вважають інтеграцію цієї технології у бізнес-процеси складним викликом. Це пояснюється як технічними, так і організаційними бар’єрами. Щоб подолати ці труднощі, великі постачальники ІІ-рішень (включно з хмарними гігантами) розробляють цілісні платформи для створення ІІ-додатків, які, за оцінкою Gartner, формують ринок обсягом понад 5,2 млрд доларів. Саме готові ІІ-платформи з екосистемою, а не лише LLM і окремі агенти, можуть істотно спростити впровадження ШІ у компаніях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *