Датагруп-Volia організувала безкоштовний медичний прийом у Бахмуті, Лимані та Херсоні

Датагруп-Volia організувала безкоштовний медичний прийом у Бахмуті, Лимані та Херсоні

14−15 січня на Донеччину та Херсонщину вирушили медики-волонтери українсько-ізраїльської медичної волонтерської місії FRIDA Ukraine, щоб у ці 2 дні безкоштовно надавати медичну допомогу постраждалим від війни українцям.

Це вже другий подібний виїзд, організований за підтримки компанії Датагруп-Volia. Але якщо у перший раз лікарі відвідали тільки Херсон, то цього разу медики мали змогу організувати безкоштовну допомогу ще й у Бахмуті та Лимані. Загалом, за ці два виїзди, на кошти Датагруп-Volia, а це  понад 1,3 млн грн, було закуплено більше 6000 упаковок медикаментів, а лікарі були забезпечені трансфером, проживанням, генератором та безперебійним зв’язком.

«Зараз, напевно, немає більш небезпечних місць у нашій країні, ніж Херсон та міста Донбасу. Ситуація у містах наразі, на жаль, наближена до гуманітарної катастрофи. Тому мужність, яку лікарі FRIDA демонструють, аби допомогти постраждалим від війни, викликає безмірну повагу. Ми, як бізнес, не можемо стояти осторонь і продовжимо їм допомагати й надалі, щоб кожен українець у прифронтових містах мав доступ до медичних послуг. Саме синергія бізнесу та волонтерів дає можливість робити такі місії більш масштабними й надавати допомогу все більшій кількості людей» − прокоментував ініціативу Михайло Шелемба, СЕО компанії Датагруп-Volia.

Близько 40 найкращих медиків-волонтерів України були поділені на 2 групи, одна з яких вирушила на південь, до Херсону, а інша − у Донецьку область. Серед них були медичні волонтери різних спеціальностей: кардіологи, гінекологи, ЛОРи, хірурги, педіатри та лікарі-інфекціоністи, онколог, парамедик, психіатр, ендокринолог, анестезіолог, гастроентеролог, дерматолог, уролог. Отже, огляди та консультації були дійсно комплексними та всебічними.

Так, у Донецькій області за два дні лікарі провели більше 580 консультацій для 290 пацієнтів, серед яких 16 − діти. Також зробили 43 електрокардіографії (ЕКГ), 66 ультразвукових діагностик (УЗД) та передали 1213 упаковок медикаментів людям, які їх потребують.

У Херсоні ж було прийнято 503 людини та проведено 789 лікарських консультацій. Зроблено 11 ЕКГ, 28 УЗД органів черевної порожнини, 20 УЗД щитовидної залози та 4 ехо-серця. Видано 1643 упаковки таких дефіцитних у цьому регіоні препаратів.

«Прийом у Херсоні був напружений, через велику кількість пацієнтів та загрозу вибухів, але згуртована команда FRIDA Ukraine разом із партнером проєкту Датагруп-Volia черговий раз зробила ще більше і ще якісніше. Тут лікарі побачили велику потребу у вузьких спеціалістах − офтальмолог, стоматолог, уролог. Тому кожен наш виїзд намагаємося організувати з урахуванням особливостей регіону» − додає Владислава Романюк, лікар-гастроентеролог, керівник українсько-ізраїльської медичної волонтерської місії FRIDA Ukraine. 

«Коли ми вирушаємо в Донецьку область, ніколи не знаємо, чого очікувати: скільки буде пацієнтів, 100 чи 1000, або чи буде обстріл. Цього разу ми відвідали два міста. Одне − на лінії фронту. Друге − деокуповане, в якому поступово відновлюється життя, і побачили різницю. Якщо в першому немає нічого, ані води, ані електрики, ані газу, люди живуть у підвалах, то в другому вже почала працювати лікарня зі стаціонаром. Це − вже значні зміни. Пишаюсь, що наші лікарі-волонтери в таких критичних умовах зробили максимум із можливого. Ми вдячні компанії Датагруп-Volia. Завдяки підтримці таких великих компаній нам вдалося здійснити життєво необхідні виїзди до людей, які залишаються вдома, що, на жаль, стало небезпечним» − розповідає Богдан Авраменко, лікар-кардіолог, координатор виїзних місій FRIDA Ukraine.

Загалом за ці дні, подолавши сотні кілометрів понівеченими дорогами, відважні лікарі допомогли близько 800 людям, які живуть зараз у надважких умовах через дії держави-агресора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *