Gartner назвав 5 технологій, що важливі для трансформації бізнесу

Gartner назвав 5 технологій, що важливі для трансформації бізнесу

Аналітики Gartner у своєму звіті перерахували п’ять технологій, які варто запровадити підприємствам задля досягнення нових бізнес-можливостей. Серед цих технологій: супутниковий зв’язок, повсюдний Інтернет речей, автономні роботи та інші. Вибір цих технологій обумовлений їх широким охопленням та здатністю визначати цифрове майбутнє організацій.

1. Супутниковий зв’язок

Експерти Gartner в якості прикладу наводять систему зв’язку Starlink від SpaceX, яка надає послуги доступу до Інтернету з низькою затримкою за допомогою багатьох низькоорбітальних супутників.

Такі супутникові системи зв’язку будуть корисними у корпоративному секторі для прямого з’єднання пристроїв IoT та широкосмугового покриття для віддалених об’єктів.

2. Повсюдний IoT

Інтернет речей (IoT) – це обмін даними фізичних пристроїв між собою у реальному часі. Технологія дозволяє побудувати безшовну, взаємозалежну екосистему пристроїв.

Мініатюрний IoT, на думку Gartner, дозволить відстежувати, вимірювати та передавати безліч різних даних без проблем та витрат, характерних для пристроїв з батарейним живленням. Таким чином, використання пристроїв, що не потребують батарейного живлення, дає можливість отримувати більше інформації про різні речі за нижчою ціною.

3. Безпечні обчислення

Під безпечними обчисленнями Gartner мають на увазі технологію, яка дозволяє користувачам проводити обчислення над даними, зберігаючи при цьому вхідну інформацію в зашифрованому вигляді. Захист даних стає все більш важливим, оскільки взаємопідключення пристроїв продовжує зростати, а разом з ним і ризики розкриття приватної інформації.

4. Цифрові люди

Під цифровими людьми розуміються створені за допомогою штучного інтелекту уявлення людей, які є віртуальною копією реальної людини у таких аспектах як характер, статура, гумор, знання тощо. Фактично «цифрові люди» є підмножиною генеративного ШІ.

Багато компаній використовують цифрових людей у тій чи іншій формі, щоб підвищити залученість та підтримати інтерес до ШІ. Одним із прикладів є персонаж Kuki – створений компанією ICONIQ. Kuki використовувався як представник бренду H&M, модель для Vogue, також зіграв головну роль у грі Roblox.

5. Адаптивні автономні дрони та роботи

Роботи (або дрони) можуть виконувати різні завдання самостійно, практично без втручання людини, та пристосовуватися до різних умов. Такі пристрої здатні допомогти бізнесу в багатьох областях, включаючи підйом вантажів, моніторинг, введення даних, контроль і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *