Українські стартапи перемогли на престижному конкурсі іноваторів

Українські стартапи перемогли на престижному конкурсі іноваторів

На міжнародному конкурсі європейських інноваторів Jumpstarter 2023 виступили 9 українських стартапів, двоє з яких отримали найвищі призи — 10 тис євро та підтримку у розвитку проєкту від Європейського інституту інновацій та технологій.

Усього конкурс налічує 9 категорій, одна з яких присвячена відбудові України — «Rebuild Ukraine», що з’явилася вперше цьогоріч. До фіналу категорії увійшли 6 українських стартапів, серед яких трійка переможців отримали € 10 тис. за перше місце, € 5 тис. за друге і € 2,5 тис за третє.

В цій номінації перше місце отримав стартап GAPPO — інноваційне рішення, що допомагає зацифрувати оперативні процедури звітності в аграрній галузі. Друге — UKRAINIAN LABORATORY INSTRUMENTS — багатофункціональний лабараторний пристрій, адаптований до потреб хімічних лабораторних досліджень. Третє — Solar Optic, який запропонував гібридну технологічну систему сонячного світла з передовою оптикою та відстеженням сонця, що забезпечує енергоефективне природне освітлення в приміщенні без перетворення тепла в електроенергію.

Друга номінація конкурсу — Urban Mobility, де серед шести європейських учасників переміг український стартап «MeGoElectric». Головна ідея проєкту — розробка доступних електричних вантажівок малої та середньої вантажності, які обслуговуватимуть компанії, що займаються транспортуванням вантажів. Проєкт отримав 10 тисяч євро та супровід провідних європейських спеціалістів для реалізації ідеї.

Загалом до фіналу EIT Jumpstarter цього року увійшли понад 100 інноваторів з усієї Європи у дев’яти категоріях — Digital, Food, Health, Row Materials, Urban Mobilty, Rebuild Ukraine, InnoEnergy, Manufacturing, The New European Bauhaus, Special prize for the best Western Balcan Team. Усього експертне журі відзначило 27 проєктів, які можуть допомогти Європі подолати деякі з найактуальніших викликів.

Гранд-фінал EIT Jumpstarter — це щорічний конкурс стартапів за підтримки Європейського інституту інновацій та технологій. Спільнота EIT — це спільна мережа, що включає довгострокові партнерства Європейського інституту інновацій і технологій (EIT), відомі як Спільноти знань та інновацій (KIC).​

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *