На зміну SaaS приходить BYOC?

На зміну SaaS приходить BYOC?

Постачальники SaaS пару десятиліть тому вивели на ринок привабливу концепцію, в рамках якої  вони беруть на себе відповідальність за всі аспекти розміщення клієнтських даних та їх базової інфраструктури, а клієнт натомість отримує можливість користуватися потрібними сервісами.

Однак світ змінюється і сьогодні в тренді концепція BYOC (Bring Your Own Cloud – «підготуй свою власну хмару»). У рамках цієї концепції компанії переносять модель SaaS на власну хмарну інфраструктуру. Чим це викликане? Справа в тому, що передача величезних обсягів даних постачальникам SaaS коштує все дорожче, до того ж клієнти втрачають права власності на дані. Але сьогодні організації хочуть захищати та контролювати свої дані.

Завдяки простоті використання SaaS завоював ринок і є основою практично для всього ІТ в наші дні. Натомість потрібно знайти найкращу модель, яка збереже переваги SaaS, але відповідатиме напрямку розвитку ринку.

Проблеми традиційного SaaS

Вартість передплати SaaS певною мірою залежить від обсягів використовуваних даних, при цьому компанії платять приховані націнки, відомі тільки постачальнику. Це призводить до непередбачуваності управління витратами.

Крім того, компанії вкладають значні кошти в контроль місцезнаходження даних та доступу до них, проте при використанні традиційного SaaS конфіденційні дані можуть легко опинитися в руках стороннього постачальника, який не підлягає повному контролю. Крім того, в епоху SaaS конфіденційні дані можуть виявитися у постачальників, які недостатньо суворо дотримуються нормативних вимог.

Що таке BYOC?

BYOC дозволяє організаціям запускати SaaS-додатки, використовуючи власні хмарну інфраструктуру та ресурси, а не покладатися на інфраструктуру стороннього постачальника. Цей гібридний підхід дозволяє зберегти зручність та швидкість SaaS, а також збалансувати аспекти витрат та володіння з контролем самостійних рішень.

Разом з тим, побудова платформи BYOC є серйозним інженерним завданням. Але отримані переваги виправдовують витрачені зусилля. Наприклад, BYOC дозволяють значно скоротити витрати, крім того, організації можуть не хвилюватися за збереження корпоративних даних та комплаєнс.

Підсумовуючи, відзначимо, що BYOC − це консолідована еволюція обох світів, що поєднує зручність SaaS і контроль на даними, що можна порівняти з on-premises. Замість того, щоб надсилати величезні обсяги даних стороннім постачальникам, компанії можуть запускати софт SaaS у своїй хмарній інфраструктурі. Це означає передбачувані витрати, кращу відповідність нормативним вимогам та адаптовану продуктивність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *