Пропускна здатність HDMI 2.2 значно перевищує HDMI 2.1, але чи треба поспішати з апгрейдом?

HDMI (High Definition Multimedia Interface) — це мультимедійний інтерфейс високої чіткості) призначений для передачі відео високої чіткості та багатоканального аудіо між пристроями, що може вимагати велику пропускну здатність. Вперше HDMI був вперше представлений публіці ще в грудні 2002 року, його створила група компаній-розробників, серед яких були Sony, Philips, Panasonic, Toshiba, Hitachi, Silicon Image і Thomson.
Перші споживчі пристрої з HDMI з’явилися на ринку вже у 2003 році. Версія 1.0–1.4 забезпечувала базову підтримку Full HD, 3D, ARC. Версія 2.0 — відео 4K @ 60 Гц, HDR10 та 32 аудіоканали. Версія 2.1 — відео 8K, 4K @ 120 Гц, eARC, VRR (змінна частота кадрів) для ігор.
Версія HDMI 2.1 була офіційно оголошена на HDMI Forum у листопаді 2017 року. Нова специфікація забезпечила значне збільшення пропускної здатності порівняно з HDMI 2.0 — з 18 Гбіт/с до колосальних 48 Гбіт/с, для передачі відео 8K, 4K @ 120 Гц.
Але на виставці CES 2025 HDMI Forum анонсував найновішу і вдосконалену специфікацію HDMI 2.2. Чи означає це, що вам треба потурбуватися про оновлення телевізора, ігрового обладнання та інших пристроїв домашнього кінотеатру? Якщо коротко: ні, не треба . HDMI 2.1 вже зараз значно випереджає інші стандарти в плані захисту вашого обладнання від майбутніх змін. Тим не менш, HDMI 2.2 — це круте нововведення, яке принесе споживачам реальний прогрес, особливо у сфері технологій AR/VR.
Що нового в HDMI 2.2?
Завдяки підтримці відео з роздільною здатністю 8K і навіть 10K (якого фактично поки не існує) і всіх основних форматів аудіо високої чіткості, можливостей HDMI 2.1b буде цілком достатньо в осяжному майбутньому. Це означає, що вам не потрібно турбуватися про оновлення вашого телевізора або аудіосистеми до HDMI 2.2 найближчим часом.
Однак HDMI 2.2 буде в нагоді для пристроїв доповненої і віртуальної реальності (AR). В новій версії знову підвищується пропускну здатність, цього разу з 48 Гбіт/с до 96 Гбіт/с, щоб покращити роботу «вимогливих до даних, імерсивних та віртуальних додатків…».
Поряд з новими додатками доповненої/віртуальної та змішаної реальності, розширена пропускна здатність HDMI 2.2 дозволить покращити комерційні технології, такі як медична візуалізація, і, можливо, навіть виробництво фільмів, ігор та телебачення наступного покоління. Іншим потенційним застосуванням є машинний зір, що має на увазі поєднання програмного та апаратного забезпечення, яке дозволяє роботам, безпілотним транспортним засобам та іншим машинам орієнтуватися в просторі.
Найбільш практичним удосконаленням домашнього кінотеатру, анонсованим у HDMI 2.2, є протокол індикації затримки (Latency Indication Protocol, LIP), призначений для покращення синхронізації аудіо та відео між телевізором та аудіо/відео ресивером або саундбаром. Тому важко очікувати, що багато брендів домашніх кінотеатрів перейдуть на HDMI 2.2 найближчим часом.
Як і у випадку з HDMI 2.1, вам знадобиться новий високошвидкісний кабель, щоб відчути переваги HDMI 2.2. Всі ці продукти, імовірно, з’являться десь у першій половині 2025 року. Однак коли ми побачимо реальні впровадження HDMI 2.2, поки що важко сказати, напевно тільки через кілька років.