Gartner визначив лідерів на ринку первинних СЗД

Gartner визначив лідерів на ринку первинних СЗД

Аналітична компанія Gartner опублікувала магічний квадрант Magic Quadrant for Primary Storage 2022, що описує ситуацію на ринку систем зберігання даних (СЗД). В сегменті лідерів ситуація не змінилася, там перебуває вісім виробників: Pure Storage, NetApp, Dell, HPE, Huawei, IBM, Infinidat та Hitachi Vantara.

Американська компанія Zadara, штаб-квартира якої розташована в Каліфорнії і яка розробляє програмно-визначені системи зберігання даних для сервіс-провайдерів, перемістилася з категорії «Нішеві гравці» до «Візіонерів». Японська Fujitsu залишилася серед нішевих гравців, Inspur, Lenovo та DDN перебувають групі претендентів, як і минулого року.

«Магічний квадрант» Gartner для первинних систем зберігання даних, 2022 р.

Тим не менше, зміни в цьому сегменті ІТ-ринку таки є і вони стосуються трендів, що вимальовуються в технологіях зберігання даних. На думку Gartner, до 2025 року більше 75% ємності СЗД корпоративного класу будуть купуватися за моделлю consumption-based, тобто замовники будуть оплачувати тільки ту ємність, що реально використовується. Нагадаємо, що сьогодні цей показник складає менше 40%.

Також до 2025 року значно зросте популярність використання програмного забезпечення зі штучним інтелектом (AIOps) для  обслуговування та підтримки обладнання СЗД замість класичних способів. Якщо зараз таке програмне забезпечення застосовується лише для обслуговування 3% систем зберігання корпоративного класу, то в 2025 р. цей показник зросте до 30%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *