Оператор ЦОД Tet переходить на екологічно чисте паливо

Оператор ЦОД Tet переходить на екологічно чисте паливо

Латвійська компанія Tet в 2023 році розпочала реалізацію стратегію «озеленення» бізнесу і відтепер використовує пальне Neste MY Renewable Diesel™ для живлення генераторів своїх центрів обробки даних. Нагадаємо, що Neste – найбільший світовий виробник екологічно чистого авіаційного пального (SAF) та відновлюваного дизельного пального.

Чому це важливо? Справа в тому, що центри обробки даних є одними з найбільших споживачів електроенергії в секторі інформаційних і комунікаційних технологій. Наразі на їхню частку припадає 3% загального світового споживання електроенергії, але до 2030-х років вона може збільшитися до 4%. Tet щороку інвестує близько 300 тисяч євро у підвищення енергоефективності своїх датацентрів.

Більш екологічний дизель, виготовлений із 100% відновлюваної сировини, допоможе забезпечити роботу дата-центрів DATTUM та DC6, значно знижуючи викиди CO2. З першою покупкою шести тонн відновлюваного дизельного пального Tet інвестував близько 20 000 євро в перехід на більш зелене джерело енергії.

«Тривалий час ми працювали над підвищенням ефективності потужностей наших датацентрів та можливістю пропонувати нашим клієнтам більш конкурентоспроможні послуги. Цього року ми розпочали реалізацію Європейського Зеленого Курсу, яка для нас пов’язана із переходом до низькоемісійних датацентрів. Цей шлях ми розпочнемо із застосування більш екологічно чистого пального в двох перших датацентрах, що дозволить скоротити викиди вуглекислого газу, — говорить Маріс Сперга, директор з розвитку бізнесу ЦОД компанії Tet. — Перехід на відновлюване дизельне пальне в датацентрах скоротить викиди парникових газів у середньому на 90%».

Нагадаємо, що головними цілями Європейського Зеленого Курсу (The European Green Deal) є перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року, зменшення рівня викидів парникових газів на 55% до 2030 року порівняно з 1990-м, висадження 3 мільярдів дерев в ЄС до 2030 року, та напрям розвитку економік країн-членів Європейського Союзу на економічне зростання, не пов’язане з використанням природних ресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *